Haber Detayı
18 Şubat 2019 - Pazartesi 18:09
 
Samsunlu Sabri Reyiz listeye alınmayınca istifayı bastı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da MHP'den istifa ederek AK Parti'ye geçen Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sabri Arslan, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Cumhur İttifakına bağlı kalacağını açıklayarak AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı.
Siyaset Haberi
Samsunlu Sabri Reyiz listeye alınmayınca istifayı bastı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sabri Arslan, MHP'den sonra  AK Parti'den de istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

 Arslan, yaptığı açıklamada, "2011 yılında Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Ülkücü kardeşlerim' diyerek yapmış olduğu davete icabetle kendisine yük olan değil, yükünden yük alan partililik beraberliğimizi sonlandırıyorum" dedi.

 SEFA SÜRME YAPILANMASI

 Arslan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın ruhuna kesinlikle bağlı kalacağım. Hiçbir siyasi partiye geçmiyeceğim. Ozan Arif tanımı ile 'Tabelası kanla yazılmış' olan MHP'lilik çizgimi koruyacağım. Samsun özelinde, Cumhur İttifakı'nın ruhuna da beka sorununa da aykırı olan bir anlayışla 3 aydır AK Parti meşru zeminlerinde verdiğimiz belgelerle sabit olan demokratik mücadelelerimize rağmen oluşan 'sefa sürme' yapılanmasına karşı dava anlayışlı tavrımızı sürdüreceğiz... Rabbim istikameti hak üzre olanları muvaffak, nefsine uyanları da ıslah etsin." 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsunda, MHPden, istifa, ederek, AK, Partiye, geçen, B
Yorumlar
Haber Yazılımı