Haber Detayı
18 Şubat 2019 - Pazartesi 21:33
 
Recep Güleroğlu Karapıçak'ın eleştirilerine sessiz kalmadı
Samsun Haber Ajansı - İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ın İYİ Parti Ve CHP’ye yaptığı FETÖ göndermesi ile ilgili Samsun Haber Ajansı’na önemli açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
Recep Güleroğlu Karapıçak'ın eleştirilerine sessiz kalmadı

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ın İYİ Parti Ve CHP’ye yaptığı FETÖ göndermesi ile ilgili konuşan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu,”İYİ Parti ve CHP’nin FETÖ’ye ne ilgisi var ne de bir sempatisi var. Abdullah Karapıçak, başkasının ağacı altında gölgelenemezsiniz diyor ama kendileri de Ak Parti’nin ağacı altında gölgelenmekten çıkmalı” dedi.

“SİYASİ RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR”

15 Temmuz’u siyasi ranta çevirdiklerini söyleyen Başkan Güleroğlu, “İYİ Parti ve CHP, FETÖ’cüdür şeklinde söylemlerle algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Abdullah Karapıçak’ın beyanatları kendi içerisinde çelişik durumdadır. Abdullah Karapıçak, başkasının ağacı altında gölgelenemezsiniz diyor ama kendileri de Ak Parti’nin ağacı altında gölgelenmekten çıkmalı. Yenikapı Ruhu 15 Temmuz’dan sonra gelişen bir felsefeyi temsil eden bir durumdur ve o gün herkes oradaydı. Yenikapı Ruhu zamanında geliştirilmiş, kabul edilmiş ama artık süreç bitmiştir. İYİ Parti ile CHP’yi FETÖ ve PKK unsurlarıyla bir araya getirmek doğru değil. Bu 15 Temmuz üzerinden siyaset rant elde etmek adına sürdürülmeye çalışılıyor. Artık insanlar bunları kabul etmiyor. Seçim kaybetme korkusundan oluşmuş bir hezeyanın yansımasını görüyoruz. Bu hezeyan Cumhur İttifakı’nda çok güçlü gelişiyor” diye konuştu.

“FETÖ İLE BİR BAĞLANTIMIZ YOK”

Necattin Demirtaş’ın HDP’den oy almayacağını ifade eden Güleroğlu, “Samsun’da AK Parti’nin adayına duyulan tepkiyi bertaraf edebilmek için proje geliştiriliyor. Amacı asla Büyükşehir Belediye Başkanı olmak olmayan bir Bağımsız Aday çıktı. Amaç olarak sadece seçim kazanmak değil. HDP oylarıyla Necattin Demirtaş kazanacakmış gibi bir algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. HDP’nin toplasanız 3-5 bini geçmeyecek oyu vardır onlarda hakiki HDP’li değildir. MHP gibi idealleri, geçmişi ve mazisinde ağır bedeller ödemiş olan bir siyasi partinin ve onun temsilcilerinin AKP’nin bu siyasi kurgusuna alt oluyor. Kraldan fazla kralcı olmaya gerek yok. Eğer FETÖ ile İYİ parti ve CHP’yi yan yana getirmek arzusundan kurtulabilirlerse FETÖ’nün 17-25 Aralık sürecine kadar kimlerle birlikte kol kola yürüdüklerini unutmayalım. İYİ Parti ve CHP’nin FETÖ’ye ne ilgisi var ne de bir sempatisi var” şeklinde konuştu.

“SAMSUN’DA BEL ALTI SİYASET YAPIYORLAR”

Erhan Usta’nın bağımsız aday olması ile ilgili konuşan Güleroğlu, “Erhan Usta karakter olarak düzgün bir insan ama bu son yaptığı kendisine yakışmadı. İnanıyorum ki birçok insan bu ayrımı yapacaktır ve o teveccühü Erhan Usta’ya göstermeyeceklerdir. Erhan Usta’nın bağımsız aday olması da AK Parti’nin bir oyunudur. AK Parti’ye ve adayına olan tepki nedeniyle seçmenler yok sayılan bir MHP adayına oy vermek yerine yönlendiği alana gitmemek için mücadele ediyor. Bizi FETÖ ve PKK’nın uzantısı yapmak bel altı siyasete giriyor. Seçimler bittikten sonra yine yüz yüze bakacağız” diye ifade etti.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , İYİ, Parti, Samsun, İl, Başkanı, Recep, Güleroğlu, MHP,
Yorumlar
Haber Yazılımı