Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 16:23
 
Samsun'da öğrenci velileri Kızılay'a kan verdi
Samsun Haber Ajansı - Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan Kazım Orbay İlkokulu’nda bugün yüzlerce veli kan bağışı yaparak birçok insana umut oldu.
Yaşam Haberi
Samsun'da öğrenci velileri Kızılay'a kan verdi

Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan Kazım Orbay İlkokulunda Maarif Hareketi kapsamında veliler kan bağışı yaptı. Veliler Kan bağışı yaparak öğrencilere örnek oldu.


“BU SAYEDE GELECEĞİN KAN BAĞIŞÇILARINI YETİŞTİRİYORUZ”


Kan bağışı sayısının artması için kendilerine düşen görevi yaptıklarını söyleyen Kazım Orbay İlkokulu Müdürü Şahin Akın, “Kızılay’ın sloganında yer aldığı gibi ‘Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır.’ Dolayısıyla düzenli kan bağışı yapılması ve bu konuda insanların bilinçlendirilmesi gerekiyor. Biz Kazım Orbay İlkokulu ailesi olarak üzerimize düşen görevi yapmak istedik. Daha çok insana can olmayı hedefliyoruz. Bağışlanan her kan en az 3 kişiye hayat oluyor. Bu yıl 3. Kez bu kampanyaya destek veriyoruz. Daha çok kan bağışı yaparak hem insanlara hayat vermek hem de geleceğin çocuklarına örnek olmayı hedefliyoruz. Bizler bu kampanyayı yaparak geleceğin kan bağışçılarını yetiştirmiş oluyoruz” dedi.


“5 YAŞINDAN 11 YAŞINA KADAR ÇOCUKLAR KAN BAĞIŞINI BİLİYOR”


Tüm çocukların kan bağışını derslerde gördüğünü belirten Kazım Orbay İlkokulu Müdür Yardımcısı Sonat Yavuz, “Yaklaşık 900 velimiz kan bağışı yapmak için başvuruda bulundu. Şu anda kampanya yeni başlamasına rağmen 350’ye yakın velimiz kan verdi. Hedefimiz ise bin kişinin bağışı yapmasını sağlamak. Tüm çalışanlarımız bu hedefi tutturmak için çok çalışıyorlar. Velilerimiz hem duyarlı hem de kan bağışının öneminin farkındalar. Öğrencilere derslerde kan bağışı ile ilgili konular anlatılıyor ve okulda bunu uygulamalı olarak görmek onlar için çok iyi oluyor. 5 yaşından 11 yaşına kadar olan tüm çocuklarımız kan bağışını biliyor” diye konuştu.


“HER SENE BAĞIŞÇI SAYISI ARTIYOR”


Bu sene katılımın fazla olduğunu ifade eden Kazım Orbay İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan Nurcan Ünsan, “Samsun’da Maarif Hareketi kapsamında 3 yıldır okullarda kan bağışı kampanyaları yapılmaktadır. Kan bağışı için Kızılay’a ulaşamayan insanlara yardımcı olmak ve çocuklarımıza örnek olmak için okulda kan bağışı kampanyası başlatıldı. Bu kampanya şu anda okulumuzda 3. kez düzenleniyor ve her seferinde bağış yapan veli sayısı artıyor. Şubat ayında kan bağışı sayısının az olduğunu öğrendik ve bu sene bu ayda kampanyamızı yapmak istedik. Bu sene katılımın daha fazla olmasını istiyoruz. Herkes kan bağışında duyarlı olup çocuklara örnek olsun” şeklinde konuştu.

Haber: Müberra Taşçı

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsun’un, İlkadım, ilçesinde, bulunan, Kazım, Orbay, İ
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da öğrenci velileri Kızılay'a kan verdi
Yorumlar
Haber Yazılımı