Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 13:01
 
Karadeniz 5. Kitap Fuarına giden engelliler mağdur oldu
Samsun Haber Ajansı - TÜYAP Karadeniz 5. Kitap Fuarını ziyarete giden engelli vatandaşlar, fuar alanında engellere takıldı.
Yaşam Haberi
Karadeniz 5. Kitap Fuarına giden engelliler mağdur oldu

TÜYAP Samsun Karadeniz 5. Kitap Fuarı için 16 Şubat tarihinde ziyaretçilere kapılarını açtı. Vatandaşları fuara davet etmek için çeşitli hazırlıklar yapan TÜYAP yetkilileri, dün olduğu gibi bugün de yaptıkları eksik çalışmalar ile sınıfta kaldı. 

ENGELLİLERİ UNUTTULAR

Dün yayınladığımız fuar alanındaki çöp skandalının ardından bugün yeni bir skandala daha imza atıldı. Fuarı ziyarete gelen engelli vatandaşlar, engellerden kurtulup bir türlü içeriye giremedi. Engelli vatandaşların geçişi için yapılmış olan bölümlere ziyarete gelen diğer vatandaşlar tarafından araç parkı yapılınca, engelliler mağdur oldu. Bu sırada kapıda korkuluk gibi dikilen güvenlikler ise olaya müdahil olmadı. 

"BİZİ YOK SAYDILAR"

Öte yandan TÜYAP'ta yaşanan rezilliği eleştiren engelli vatandaş Enes Seyrek'in babası 47 yaşındaki Ümit Seyrek, Bir engelli bireyi olarak bugün yaşadığımız bu olayı kınıyorum. Fuara ziyaret için geldim ama gördüğüm manzara karşısında çok üzüldüm. Biz bu durumu her yerde yaşıyoruz. Her yerde karşımıza çıkıyor. TÜYAP'a geldik ve engel sorunlarıyla yine karşılaştık. Bir çok yerde de engellere takıldık. Bizi resmen yok sayıyorlar" dedi.

SHA - HABER MERKEZİ

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , TÜYAP, Karadeniz, 5, Kitap, Fuarını, ziyarete, giden, e
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Karadeniz 5. Kitap Fuarına giden engelliler mağdur oldu
Karadeniz 5. Kitap Fuarına giden engelliler mağdur oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı