Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 12:18
 
Mısır'daki Müslüman katline Samsun'dan tepki
Samsun Haber Ajansı - Memur Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız ve il yönetimi Mısır'da Müslüman vatandaşların idam edilmesine tepki göstererek İslam İşbirliği Teşkilatına acil toplanma çağrısı yaptı.
Gündem Haberi
Mısır'daki Müslüman katline Samsun'dan tepki

Mısır’da Müslüman vatandaşların idam edilmesi ile ilgili Memur Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, “İslam İşbirliği Teşkilatına acil toplanma çağrısı yapıyoruz. Cuntası Sisi ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

“BÜTÜN İSLAM DÜNYASI SALDIRI ALTINDA”

Bütün İslam dünyasının saldırı altında olduğunu söyleyen Memur Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, “Emperyalist dünyanın ve işbirlikçi bazı Arap ülkelerinin desteğini alan Sisi, dünyanın kör vicdanından ve ümmetin sessizliğinden güç alarak gittikçe daha da Firavunlaşmakta, Firavun’un Hz. Musa’nın kavmine yaptıklarının bir benzerini binlerce yıl sonra Mısır’da masum Müslüman kitlelere yapmaktadır. Bugün bütün İslam dünyası benzer bir saldırı altında” diye konuştu.

“MAZLUM TOPLUMLASRIN YANINDA OLANLARDA YOK EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR”

Mazlum toplumların yanında olan ülkelerin ise yok edilmeye çalışıldığını belirten Yıldız, “Bagladeş hükümeti Müslüman alimleri ve önderleri idam ediliyor, dünya sessiz. Çin’de Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz idam ediliyor, bir milyon Doğu Türkistanlı kamplarda işkence görüyor, dünya sessiz. Filistin’de her gün siviller, masumlar katlediliyor, dünya sessiz. İslam dünyasının neresine bakarsanız kan, savaş, katliam, idam ile kuşatılmış. Mazlum toplumların ve Müslümanların haklarını savunanlar ise dünyada yalnızlaştırılmaya, itibarsızlaştırılmaya, yok edilmeye çalışılıyor” şeklinde konuştu.

“CUNTASI SİSİ VE DESTEKÇİLERİNİ KINIYORUZ”

Cuntası Sisi ve destekçilerini kınadıklarını söyleyen Yıldız, “Memur Sen olarak Mısır’daki idamların durması için bütün onuru kesimlerin insanlık, ortak paydasında, hak ve adaletten yana birleşmeleri ve güçlü bir itirazda bulunmaları çağrımızı yineliyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatına acil toplanma çağrısı yapıyoruz. Cuntası Sisi ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz. Mısır’da idam edilen gençlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Memur, Samsun, İl, Temsilcisi, Hamdi, Yıldız, il, yönet
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mısır'daki Müslüman katline Samsun'dan tepki
Yorumlar
Haber Yazılımı