Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 17:45
 
Kaldırım mı yoksa otopark mı?
Samsun Haber Ajansı – Samsun'da kaldırımların araçlar tarafından işgal edilmesine isyan eden vatandaşlar, "Kaldırımlar artık yayaların yürüyebilecekleri yerler olarak değil, otopark olarak kullanılıyor" diyerek tepki gösterdiler.
Gündem Haberi
Kaldırım mı yoksa otopark mı?

Samsun’daki kaldırım işgallerinden dolayı mağdur olduklarını belirten Samsunlu vatandaşlar, artık kaldırımda bile rahat yürüyemediklerini söyledi. Özellikle engelli ve çocuklu ailelerin mağdur olduğunu ifade eden vatandaşlar, kaldırıma araçlarını park eden vatandaşlara para cezası uygulanması gerektiğini belirtti.

 “KALDIRIMDA BİLE RAHAT YÜRÜYEMİYORUZ”

Yayaya ait olan kaldırımlarda bile rahat bir şekilde yürüyemediklerini söyleyen Fatih Cebesoy, “Özellikle mahalle aralarındaki kaldırımlara araçların park edilmesi vatandaş olarak bizleri zor duruma sokuyor. Araçların yarısı kaldırımda yarısı yolda duruyor ve herhangi bir durumda ambulans ve itfaiye araçları da geçmekte zorlanıyor. Yayaya ait olan kaldırımlarda bile rahat bir şekilde yürüyemiyoruz. Belediyelerin bu duruma bir çare bulması gerekiyor” diye konuştu.

“ÖZELLİKLE ENGELLİ VE ÇOCUKLU AİLELER MAĞDUR OLUYOR

Kaldırıma araç park edenlere ceza uygulanması gerektiğini belirten Muhammet Can Buğday, “Kaldırımları yayaların kullanması gerekirken genellikle araçlar kullanıyor. Bizim de aracımız var ama kaldırıma park etmiyoruz. Herkes bu konuya dikkat etmeli. Kaldırımda rahat bir şekilde yürüyemiyoruz. Kaldırıma araç park edenlere ceza uygulanmalı. Özellikle engelli ve çocuklu vatandaşlar mağdur oluyorlar” şeklinde konuştu.

“KALDIRIM İŞGALLERİ KAZALARI BERABERİNDE GETİRİYOR”

Konu ile ilgili konuşan Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, “Özellikle engelli ve çocuklu aileleri de düşünmemiz gerekiyor. Kaldırımda bulunan trafolar araçların kaldırım üzerinde bulunmaması gerekiyor. Kaldırım işgalleri kazaları da beraberinde getiriyor çünkü kaldırımda yürüyemeyen vatandaşlar yollara inmek zorunda kalıyor. Kaldırımların yayalara ait olduğu iyi bir şekilde benimsenmeli. Sürücüler yaya yollarına araçlarını koymasınlar” açıklamalarında bulundu.

Haber: Müberra TAŞÇI

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, –, Samsunda, kaldırımların, araçlar, tarafından, işgal, e
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kaldırım mı yoksa otopark mı?
Yorumlar
Haber Yazılımı