Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 11:14
 
Samsun'da 'Tanzim Satış' dönemi başladı. İlk kuyruk
Samsun Haber Ajansı - Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Tanzim Satış noktalarında ucuz fiyattan satışlar başladı.
Yaşam Haberi
Samsun'da 'Tanzim Satış' dönemi başladı. İlk kuyruk

Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan tanzim satış noktası ilk günden Samsun halkı tarafından büyük ilgi gördü.

Tanzim satış noktalarında satılan sebze ve meyve fiyatları pazarda ve marketlerde satılan fiyatların 1 ila 2 lira düşüğüne satıldı. Tanzim satış başlamadan önce, vatandaşlar yerlerini almaya çok daha öncesinden başladı. Satış başladığında ise uzun kuyruklar oluştu. Fiyatların yüksek olmasından şikayet eden vatandaşlar tanzim satış noktalarına gelerek istedikleri sebze ve meyvelerden sadece 2'şer kilo alabildi. 

Samsun’un belirli yerlerinde kurulan Tanzim Satış Merkezleri ile ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Turan Çakır, “Tanzim Satış Merkezlerimizin stantlarımızı bugünden itibaren faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Samsun halkımıza hayırlı olsun diyorum. Şu andan itibaren şehrimizin 7 noktasında kuruldu faaliyete geçti. İhtiyaç olduğu zaman Tanzim Satış Merkezlerimizi çoğaltacağız. Son bir buçuk aydır sebze fiyatları yüksel olduğu için Cumhurbaşkanımızın talimatıyla belirli şehirlerde tanzim satış merkezleri açıldı. Samsun’da da bugün itibariyle 7 noktadan satışlarımızı yapacağız. Samsunlu vatandaşların mutfak harcamalarına bir nebzede olsun yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize. Tanzim Satış Yerleri Mayıs ayının sonuna kadar devam edecek. Her gün saat 10’da açılacak olan Tanzim Satış Merkezleri akşam 18.00’da kapanacak. Vatandaşlar sebzelerden en fazla 2 kilo alabilecek” dedi.

"VATANDAŞ MEMNUN"

Samsun'da kurulan tanzim satış noktaları hakkında değerlendirme yapan Samsunlular, "Bu hizmetin vatandaş olarak devam etmesini istiyoruz. Biz çok memnun olduk ve sürekli geleceğiz. Piyasadaki sebze meyve fiyatları canımızdan bezdirdi" dediler.

SHA - Müberra Taşçı

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsun, Büyükşehir, Belediyesi, tarafından, kurulan, Ta
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da 'Tanzim Satış' dönemi başladı. İlk kuyruk
Samsun'da 'Tanzim Satış' dönemi başladı. İlk kuyruk
Samsun'da 'Tanzim Satış' dönemi başladı. İlk kuyruk
Yorumlar
Haber Yazılımı