Haber Detayı
01 Mart 2019 - Cuma 11:59
 
Usta: “ Samsun'a sebze ve meyve tesisleri kuracağız“
Samsun Haber Ajansı - Yaptığı basın açıklamasında projeleri ile ilgili konuşan Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı ve Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, "Projelerimizden bir tanesi ve en önemlisi de Samsun'da meyve sebze kurutma tesisleri kurup Çarşamba Havalimanı'ndan Avrupa pazarına göndermek" dedi.
Siyaset Haberi
Usta: “ Samsun'a sebze ve meyve tesisleri kuracağız“

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı ve Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, yaptığı basın açıklamasında projeleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Usta öncelikli olarak Samsun’un ekonomisini düzeltmeye yönelik projeleri olduğunu söyledi.

“AĞAÇ KOVUĞUNDAN ÇIKMADIM”

Arkasında sadece milletin olduğunu söyleyen Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı ve Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, “Ağaç kovuğundan çıkmadım. Benim her zaman alnım ak ve başım dik. Birilerinin oyunu bölmek ya da almak için bu yola çıkmadık. Bizim arkamızda milletten başka kimse yok ve biz seçim kazanmak için bu yola çıktık. Bağımsız aday 5 yıl boyunca başka bir siyasi partiye geçemez. Aklı ve mantığı olan bir insan o kadar zorluğu çekip başka bir partiye de geçmez ki zaten başka bir partiye geçmek mantıklı bir insanın yapacağı bir şey değil. Bize talimatı başkası değil millet verecek. Samsunlunun oyu satılık değildir. CHP ve MHP köklü partiler olmasına rağmen ittifak nedeniyle aday çıkarmadı” diye konuştu.

 “SAMSUNSPOR VE SPOR İLE İLGİLİ SÜRPRİZ PROJELERİM VAR”

Projelerinden bahseden Usta, “Samsun’un ekonomisi giderek kötüleşiyor. Bizler öncelikli olarak Samsun’un Samsun’da lojistik, ekonomi ve sanayi alanlarını geliştirmemiz gerekiyor. Projelerimizden bir tanesi ve en önemlisi de Samsun’da meyve sebze kurutma tesisleri kurup Çarşamba Havalimanı’ndan Avrupa pazarına göndermek. Samsunspor ve spora dair sürpriz projelerimiz var” şeklinde konuştu.

“SAMSUNLULARIN BOŞA HARCANACAK PARASI YOK”

Raylı sistemle ilgili herkesin projesi olduğunu ama Samsun’un bütçesinin buna yetmeyeceğini belirten Usta, “Samsun’da bulunan raylı sistemle ilgili herkesin bir projesi var. Yeraltından ya da farklı yerlerden raylı sistemi geçireceklerini söylüyorlar. Bu zamana kadar neden yapmamışlar. Samsun’un ne kadar parası var da ne kadar para ile yaptıracaklar. Samsunluların boşa harcanacak parası yok. Öncelikli olarak Samsun’un ekonomisini düzeltmeliyiz. Samsun’a yapılan Golf Kulübü öncelikli bir proje değildi ama onu da Samsun için yararlı hale getireceğiz” açıklamasında bulundu.

Müberra TAŞÇI

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Yaptığı, basın, açıklamasında, projeleri, konuşan, Bağı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Usta: “ Samsun'a sebze ve meyve tesisleri kuracağız“
Usta: “ Samsun'a sebze ve meyve tesisleri kuracağız“
Yorumlar
Haber Yazılımı