Haber Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 15:11
 
Samsun'da tanzim satış kuyruğu tüm şehre yayıldı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un İlkadım ilçesinde Cumartesi günleri kurulan semt pazarları sinek avlıyor. Nedeni ise Tanzim Satış Merkezleri.
Yaşam Haberi
Samsun'da tanzim satış kuyruğu tüm şehre yayıldı

4 gün önce Samsun'a kurulan Tanzim Satış Merkezine Samsunlu vatandaşların ilgisi gün geçtikçe artıyor. Hafta sonları semt pazarlarına akın eden vatandaşlar, bu kez tercihlerini tanzim satış merkezinden yana kullandı. 

Fiyatların pahalı olmasından dert yanarak pazara gitmeyeceklerini söyleyen Samsunlu vatandaşlar, Samsun Cumhuriyet Meydanı Cumhuriyet Caddesi üzerinde kurulan Tanzim Satış Merkezinde kuyruk oluşturdu.

 Tanzim Satış Merkezi’ne rağbet gösteren Samsunlu vatandaşlar bundan sonra pazara gitmeyeceklerini ve Tanzim Satış Merkezi’ne geleceklerini söyledi.

İşte Samsunluların Tanzim Satış Merkezi ile ilgili yorumu;

Pazar yerine Tanzim Satış Merkezi’ne geldiğini söyleyen Pembegül Kılınç, “Tanzim Satış Merkezi vatandaşlar için daha hesaplı çünkü pazarda alan oluyor alamayan oluyor. Bu yüzden Tanzim Satış Merkezi uygulamasının devamlılığının olmasını istiyorum. Pazarda aldığımız sebze ve meyveler arasında yarı yarıya fark var. Artık Pazar yerine Tanzim Satış Merkezi’ne geliyorum ve burada bulamadığım ihtiyaçlarımı pazardan alıyorum” dedi.


Özellikle Emekli ve asgari ücret ile geçinen vatandaşların artık Pazar yerine Tanzim Satış Merkezi’ne geldiğini ifade eden Ahmet Bakar, “Emekli olduğum için maaşım yetmiyor ve pazar fiyatları benim bütçeme göre oldukça pahalı. Bu yüzden artık pazara gitmek yerine buraya geliyorum. Özellikle emekli ve asgari ücretle geçinen vatandaşlar için Tanzim Satış Merkezi çok iyi oldu” diye konuştu.


Mehmet Bektaş, “Pazar ile Tanzim Satış Merkezi fiyatları arasında yarı yarıya fark var. Burası uygun olduğu için temel sebze ve meyve ihtiyaçlarımı buradan alıyorum. İnşallah devamı da olur ve vatandaş olarak bizler rahat ederiz. Bundan sonra pazarda eskisi gibi çok para harcamayacağız hatta çok sık gitmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Haber: Müberra Taşçı

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsunun, İlkadım, ilçesinde, Cumartesi, günleri, kurul
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da tanzim satış kuyruğu tüm şehre yayıldı
Samsun'da tanzim satış kuyruğu tüm şehre yayıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı