Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 11:34
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da müjde üstüne müjde verdi!
Samsun Haber Ajansı - Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda Samsunlu vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsunlulara ulaşımdan sağlığa birçok alanda müjde üstüne müjde verdi.
Siyaset Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da müjde üstüne müjde verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart yerel seçim öncesinde Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda Samsunlu vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsunlulara ulaşımdan sağlığa birçok alanda müjde üstüne müjde verdi.

ERDOĞAN’DAN SAMSUN’A TAM 4 YENİ HASTANE MÜJDESİ

17 yılda Samsun’a yapılan yatırımlardan ve yapılacak olan yatırımlardan bahseden Erdoğan, “Son 17 yılda Samsun’a 29 kat trilyon liralık yatırım yaptık. Evlatlarımız bizim gibi 60-70 kişilik dersliklerde okumasın diye 4 bin 832 adet yeni derslik yaptık. Bugün 54 binden fazla öğrencisi ile Samsun’a ikinci devlet üniversitesi olan Samsun Üniversitesi’ni kazandırdık. Yükseköğrenim öğrencileri için 8 bin 865 kapasiteli yurt binaları açtık. Bu yıl içerisinde Çarşamba, Kavak ve Alaçam ilçelerimizde toplamda bin kapasiteli yüksek öğrenim yurt binaları da açacağız. Birkaç yıla kadar Samsun, Tekkeköy ve Terme’de toplamda 4 bin 552 kapasiteli yurt binaları açacağız. Samsun’u spor tesisleri ile adeta ilmek ilmek işledik. Şehrimizi biri merkezde 45 bin seyirci kapasiteli diğeri Bafra’da 5 bin seyirci kapasiteli olmak üzere 2 stadyum, spor salonları, yüzme havuzları, atletizm pistleri, futbol ve golf sahaları, buz pateni salonu, kayak eğitim merkezi kazandırdık. Samsun’da eski stadın yerine bir millet bahçesi yapıyoruz. Bu millet bahçesini bir kenarına da millet kıraathanesini inşa edeceğiz. 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi ve 250 yataklı Samsun Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Psikiyatri Hastanesi, 200 yataklı Atakum Devlet Hastanesinin de ihale süreçleri devam ediyor. Bunları en kısa sürede neticelendirip yapımına başlayacağız” dedi.

“BU İŞİN PİLOT İLİ SAMSUN OLACAK”

Samsun’a müjdelerinden bahseden Erdoğan, “Samsun batı çevreyoluna dair kamulaştırma ihalesi yapılacak. Startını buradan veriyorum. 120 kilometre olan bölünmüş yola uzunluğunu 309 kilometreye çıkardık. Köprüleri, kavşakları ve bağlantı yollarını bu yıl bitiriyoruz. Samsun'un İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ne bağlantısı artık hızlı tren ile olacak. Havalimanızı modernize ettik. Üretimi yıllardır ülkemizde kısıtlı olan kenevirin tohumu Vezirköprülü vatandaşlarımızın gayretiyle bu yıla kadar getirildi. 166 dekar alanda kenevir tohumu için sözleşme imzalandı. 10 ton kenevir üretimi planlıyoruz. Artık kenevir gömleğini Türkiye'ye değil, tüm dünyaya ihraç edeceğiz. Bu işin pilot ili Samsun olacak. Samsun'un endüstri bölgesi olması için çalışmaları başlattık. Samsun'u yerli ve uluslararası yatırımcılar için önemli bir kent haline getireceğiz” diye konuştu.

“IRAK’IN KUZEYİNDE YÜRÜSÜNLER”

Türkiye’de Kürdistan diye bir ülke olmadığını ve teröristlerin Irak’a yürümeleri gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçime 27 gün kaldı. Seçimler yaklaştıkça meydanlarda ısınıyoruz. Muhalefet aylardır sürdürdüğü aday kavgasını yeni bitirdi. Samsun’da CHP’nin adayı var mı? Rezalet bir durum. Burası kurtuluş mücadelesinin atıldığı ilk yer neden yoklar? Burada olmak öyle kolay değil. Onlar için dert dinlemek çok büyük bir yük. Verdikleri sözleri tutmak yerine bir de hakaret ediyorlar. Köylerin, yayaların yolunu zaten hiç bilmiyorlar. Görevlerini yapmak sözlerini tutmak yerine bir de utanmadan vatanlarımıza hakaret ediyorlar. Samsun’dan Türkiye ye sesleniyorum. Türkiye’de Kürdistan diye bir ülke var mı? Bunlar Irak‘ın kuzeyinde yürüsünler. Biz sırtımızı halka ve hakka dayadık” şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsun, Cumhuriyet, Meydanında, Samsunlu, vatandaşlarla
Yorumlar
Haber Yazılımı