Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 11:39
 
Ezan sesini protesto edenlere Başkan Demirbaş işte böyle seslendi!
Samsun Haber Ajansı - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir grup kadının ezanın okunmasını protesto etmesi ile ilgili Dİyanet Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Yakup Demirbaş, "Halkı provoke etme amaçlı bu protestoyu gerçekleştirenler derhal büyük çoğunluğu Müslüman olan Türkiye halkından ve tüm dünya Müslümanlarından özür dilemeli" dedi.
Gündem Haberi
Ezan sesini protesto edenlere Başkan Demirbaş işte böyle seslendi!

Diyanet Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Yakup Demirbaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir grup kadının ezanın okunmasını protesto etmesi ile igili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Demirbaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde gerçekleşen bu olay kurgu ve oyun olduğunu söyledi.

"BU YAPILAN BİR DENSİZLİKTİR"

Gerekli yasal işlemlerin başlatılması gerektiğini söyleyen Başkan Demirbaş, "8 Mart Dünya Kadınlar Gün nedeniyle Taksim'de bir araya gelen kadın gruplar yürüyüş düzenledikleri esnada yatsı ezanının okunmasını ıslıkları ile protesto ederek Müslüman bir ülkede kesinlikle olmaması gereken bir densizliğe imza atmışlardır. Bin yıldan uzun süredir İslam’ın bayraktarlığını yapan bir ülkede ezan sesini protesto etme cüretini göstermek ülke insanımıza ve tüm dünya Müslümanlarına yapılmış bir saygısızlıktır. Ezan sesi üzerinden yapılan bu tahammülsüzlük kesinlikle kabul edilemez. Halkı provoke etme amaçlı bu protestoyu gerçekleştirenler derhal büyük çoğunluğu Müslüman olan Türkiye halkından ve tüm dünya Müslümanlarından özür dilemeli haklarında halkı kin ve düşmanlığa
sevk etmekten gerekli yasal işlemler başlatılmalıdır" diye konuştu.

"BU TÜR OLAYLAR İNSANLARI KUTUPLAŞTIRIYOR"

Bu tür olayların insanları kutuplaştırdığını belirten Demirbaş, "Ezanımıza yapılan saygısızlığa seyirci kalmayacağız. İslami değerlerimize saldırı halinde olan, insanlar arasında kin ve düşmanlığı alenen tahrik etme ve kamu barışını bozma amacıyla yapılan bu protestoyu inanç özgürlüğü çerçevesinde değerlendirmemiz mümkün değildir.Türkiye her dinden-inançtan insanların yaşadığı geniş bir mozaiktir. Saygı ve kardeşlik düsturuyla hareket ederken, toplumu kutuplaşmaya götüren bu tür girişimler özellikle son zamanlarda İslam ve Müslümanlar üzerine oynanan oyunlar da göz önünde bulundurduğumuzda, maalesef bu olayın tamamen bilinçli ve kurgulanmış bir durum olduğunu müşahade ediyor ve kesinlikle olayı sonuna kadar takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Müslümanları namaza çağıran evrensel mesaj ezan sesini protesto etmek toplumumuzdaki kardeşlik duygularını yıkmaya yönelik birlik ve beraberliğimizin çimentosu dinimiz ve ezanımız üzerinden ayrılık tohumları ekmeye çalışmaktır. Diyanet-Sen olarak hukuk çerçevesinde 85 bin üyemizle bu olayın takipçisi olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın" şeklinde konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , 8, Mart, Dünya, Kadınlar, Gününde, bir, grup, kadının,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ezan sesini protesto edenlere Başkan Demirbaş işte böyle seslendi!
Yorumlar
Haber Yazılımı