Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 16:42
 
Başkan Şahin meclise veda etti
Samsun Haber Ajansı - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Büyükşehir Belediye Meclisinde son kez başkanlık ederken yaptığı veda etti.
Siyaset Haberi
Başkan Şahin meclise veda etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi 2019 yılı Mart ayı Birleşiminin 1. Oturumuna ait toplantı gündemi bugün gerçekleştirildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Büyükşehir Belediye Meclisinde son kez başkanlık ederken yaptığı veda etti.

"BÜYÜK BİR ÖZENLE ÇALIŞTIM"

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı görevi verildiğinden bugüne kadar özenle çalıştığını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakum Belediye Başkanı Adayı Zihni Şahin,"En zor olan konuşmalar veda konuşmalarıdır. Ben de şu anda çok duygulandım ama her acının da bir güzelliği vardır. 3 Mayıs 2018 tarihinde meclis üyelerimizin onayları ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı görevine getirildim. Yusuf Ziya Yılmaz Başkanımız Samsun'a hizmet etti. bir gün sonlanacak deyip zamanımızı geçirebilirdik ama kesinlikle öyle yapmadım. 9 yıl boyunca Bafra'da nasıl hizmet yaptıysam aynı şekilde çalıştım. Sivil toplum ve vatandaşla iç içe ortak akılla çalıştım. Gece gündüz demeden çok çalıştık. Bana Atakum'da belediye başkanlığı görevi verildi. Benim anlayışımda insanları ötekileştirmek ve ayrım yapmak anlayışı yok. Bafra'da toplumu kucaklaşarak görev yaptım. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevimde de aynı hassasiyeti gösterdim.
Samsun'da bütün vatandaşlarımız bizlere büyük bir ilgi gösterdi. Bizim için en büyük kazanım insanların gönlüne girebilmek ve ben de Samsunlu vatandazşların gönlüne girdiğimi düşünüyorum. Eğer bir yanlışımız olduysa ya yorgunluktan ya da yoğunluktan dolayı istemeden olmuştur. Meclis üyesi arkadaşlarım sizlerde hakkınızı helal edin" diye konuştu.

"MECLİSTEN SON KEZ BİR TALEBİ OLDU"

Meclis toplantısında veda konuşmasını yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Bu geçen 5 yıllık süre zarfında Samsun Büyükşehir Belediyemizden Atakum ilçesine güzel destekler aldık. 31 MArt 2019'dan sonrada bu davaya devam edeceğim. Atakum Belediyesine aday gösterilmedik ama siyasette bu tür şeyler olabilir. Atakum için birçok güzel projeler hyaptık ama halkın istediği bir şey daha var. Atakumlu vatandaşlar ilçe için bir mezarlık istiyorlar ve ben de onların bu isteklerinin burada onaylanmasını istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsun, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Zihni, Şahin, At
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Şahin meclise veda etti
Başkan Şahin meclise veda etti
Yorumlar
Haber Yazılımı