Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 18:04
 
Osman Genç'e belediye çalışanları dava açıyor
Samsun Haber Ajansı - 3 aydır işçilere para ödemeyen Osman Genç'e belediye çalışanları dava açmaya hazırlanıyor.
Gündem Haberi
Osman Genç'e belediye çalışanları dava açıyor

Samsun’un Canik İlçe Belediyesi’nin doğalgazı, serveri kesildi. İki aydır maaşlarını alamayan işçi ve memurların pazartesi günü Canik Belediye Başkanı Osman Genç hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Samsun’un AKP’li Canik Belediyesi’nin mali sıkıntı nedeniyle batma aşamasına geldiği öne sürüldü. Belediye bünyesinde çalışan işçi ve memurların maaşlarını ödeyemeyen Başkan Osman Genç hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. Odatv’de 7 Kasım 2018’de yayımlanan haberde, çalışanların maaşlarını ödeyemeyen Canik Belediyesi’nin yayımlanan Sayıştay raporunda 46 milyon TL borcu olduğu ortaya çıkmıştı. Başkan Genç, Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı için belediye kasasından reklam verdiği de gündeme gelmişti.

MAAŞLAR FİRMALARA AKTARILDI

 Belediyede çalışan memurlar 2 aydır maaşlarını alamıyor. İddiaya göre, İller Bankası’na yatan memur maaşları çekilerek, belediyenin borçlu olduğu firmalara aktarıldı. Bu nedenle 2 aydır memur maaşlarının ödenmediği öne sürüldü.

İŞÇİLER DE MAAŞLARINI ALAMIYOR

 Analiz Gazete’ye bilgi veren ve isminin açıklanmasını istemeyen işçiler, son 1 yıldır maaşlarını düzenli alamadıklarını, son 3 aydır da maaşlarının ödenmediğini söylediler.

BELEDİYENİN DOĞALGAZI KESİLDİ

Öte yandan, Canik Belediyesi’nin doğalgaz ve server parasını ödeyemediği için iki hizmetin kesildiği öğrenildi. Belediyede çalışan işçi ve memurlar, pazartesi günü Canik Belediye Başkanı Osman Genç hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Kaynak: analizgazete.com

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , 3, aydır, işçilere, para, ödemeyen, Osman, Gençe, beled
Yorumlar
Haber Yazılımı