Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 22:22
 
Cemil Deveci ödevine iyi çalıştı
Samsun Haber Ajansı - CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Siyaset Haberi
Cemil Deveci ödevine iyi çalıştı

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, önceki gün sosyal medya üzerinden kendisini evlerine davet eden öğrencilerin davetini kırmayarak öğrenci evine ziyarette bulundu.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nun da eşlik ettiği ve renkli anların yaşandığı ziyarette Deveci, OMÜ'LÜ gençler ile birlikte türküler söylerken, kendisi için bestelenen türküye oynayarak eşlik etti.

ÖĞRENCİLERDEN DEVECİ'YE ÖZEL BESTE

Millet İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, kendisine destek vermek için gelen Gülizar Biçer Karaca'yı ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nu da yanına alarak, kendisini evlerine davet eden öğrencilerin evinin yolunu tuttu. Şarkılar, türküler eşliğinde karşılanan Deveci, kendisi için bestelenen türküye oynayarak eşlik etti. Öğrencilerin okudukları bölümler hakkında bilgi alan Deveci, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) okuyan öğrencilerin nelerden şikayet ettiklerini ve Atakum Belediyesi'nden neler istediğini sordu. Öğrencilerle projelerinin detaylarını paylaşan Deveci, öğrencilere, "Atakum bir üniversite kenti. Benim de üniversite öğrencisi iki çocuğum var. Bu yüzden öğrencilerin sosyal ve kültürel anlamda daha çok hizmete ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyorum. Ben belediye başkanı olduğumda Atakum'u öğrenciler için sosyal ve külltürel anlamda daha zengin hale getireceğim. Atakum Kültür ve Sanat Vakfı'nı kuracağım. Bu kentte büyük konserler, seminerler, kongreler ve fuarlar yapılacak. Sportif faaliyetler için daha fazla alan temin edeceğim. Ünikent projemiz var. Ünikent içerisinde kütüphane, cafe, restoran, 2. el eşya dükkanı, sinema ve tiyatro salonları, kuaför, bilgisayar laboratuvarı, müzik stüdyosu, sanat atölyeleri, oyun salonları olacak. Yani kısacası üniversite öğrencileri için sosyal ve kültürel anlamda zengin bir yaşam alanı tesis edeceğiz. Şehir yönetiminde OMÜ'lü öğrencilerin de sözleri olacak. OMÜ'den yine OMÜ'lü öğrencilerin belirlediği temsilcileri alıp kent konseyine entegre edeeğiz. Bu sayede öğrenciler yaşadıkları sorunları ve isteklerini rahatça dile getirerek, yönetime ulaştırmış olacaklar." şeklinde konuştu. Uzunca süren sohbetin ardından telefonunu çıkartan Deveci, öğrenciler ile selfie yaparak ziyaretini sonlandırdı.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , CHP, Atakum, Belediye, Başkan, Adayı, Cemil, Deveci, se
Yorumlar
Haber Yazılımı