Haber Detayı
17 Mart 2019 - Pazar 16:07
 
samsunhaber.com faka bastı
Samsun Haber Ajansı - Samsun’da, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı Atakum Belediye Başkan Adaylarının seçim yarışına yerel yayın organı samsunhaber.com adlı internet haber sitesi, ‘Hatalı haber’ ile dahil oldu. Haber sitesi, Yeni Zelanda’daki hain saldırıda Müslümanlar’ın katledilmesini olayını, seçim programı ile ilişkilendirdi.
Siyaset Haberi
samsunhaber.com faka bastı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin AK Parti’den Cumhur İttifakı kapsamında aday gösterdiği Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’un CHP’den Millet İttifakı kapsamında aday gösterdiği Av. Cemil Deveci’nin seçim yarışına, Samsun’da yayın yapan yerel yayın organı samsunhaber.com hatalı bir haber ile dahil oldu.

ÖĞRENCİLERİN DAVETİNİ KIRMADI

Adı haberdeki site; Millet İttifakı Adayı Deveci’nin 15 Mart 2019 günü basına servis edilen programında yer alan; Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencilerinin daveti üzerine yaptığı ziyareti haberleştirdi. Söz konusu haberde, “31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında gittiği öğrenci evinde aynı gün şehit olan 49 kişiye rağmen oyun oynayarak eğlendi. Cemil Deveci'nin bu hareketi başta sosyal medya olmak üzere pek çok mecrada büyük tepki çekti. Millet İttifakı Atakum Belediye Başkan adayı Cemil Deveci, Yeni Zelanda'da meydana gelen ve 48 kişinin şehit olduğu terör saldırısının yaşandığı gün yaptığı hareketle büyük tepki topladı. 15 Mart Cuma günü ayrıca Suriye'de de 1 askerimiz şehit olmuştu” ifadelerine yer verildi.

YENİ ZELANDA OLAYI İLE İLİŞKİLENDİRİLDİ

Ancak; samsunhaber.com'un haberinde; Millet ittifakı Adayı’nın buluşması çarptırıldı. 14 Mart’ı 15 Mart’a bağlayan gece gerçekleşen programdaki eğlence, önceki gün (15 Mart 2019) saat 03.00 diye kendileri ekran görüntüsü paylaşmalarına rağmen hatayı farketmeyip bundan yaklaşık 8 saat sonra Yeni Zelanda’da gerçekleşen 49 Müslüman’ın hain terör saldırısı sonucu şehit olmasıyla ilişkilendirildi. Haberde; Millet İttifakı Adayı Av. Cemil Deveci’nin saat 01.20 sularında gerçekleşen öğrenci buluşmasındaki eğlence, bundan yaklaşık 8 saat sonra Yeni Zelanda’da gerçekleşen 49 Müslüman’ın hain terör saldırısı sonucu şehit olmasıyla ilişkilendirildi. Haberde, Millet İttifakı Adayı’nın Müslümanlar’ın katledilirken, eğlendiği kaydedildi.

Kaynak: Diye Konuştu


Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsun’da, Cumhur, İttifakı, Millet, İttifakı, Atakum,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
samsunhaber.com faka bastı
samsunhaber.com faka bastı
samsunhaber.com faka bastı
Yorumlar
Haber Yazılımı