Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 10:42
 
Kuş Cenneti'nde semaver keyfi
Samsun Haber Ajansı - UNESCO Dünya Mirası listesine girmeye hazırlanan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde, kuşların arasında semaver partisi yaptılar.
Yaşam Haberi
Kuş Cenneti'nde semaver keyfi

UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde adının bulunduğu ve kalıcı olarak listeye girmeye hazırlanan, Bafra ilçesi Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, geçtiğimiz aylarda, kuş türlerinin ürkmemesi ve doğal yaşamlarının korunması için araç trafiğine kapatıldı. 

Araç trafiğine kapatılan deltada belediyeye ait özel halk otobüsleri, akülü araçlar ve bisikletler hizmet vermeye başladı. Bunun yanında özel araçlar ile girmeye çıkarılan yasalar ile birlikte kesin yasak getirildi. 

KUŞLARIN ARASINDA SEMAVER KEYFİ

Öte yandan 56 bin hektar alana sahip olan Kızılırmak Deltası'nda yaklaşık olarak 356 kuş türü yaşamakta. Bunun yanısıra birçok yabani hayvana da ev sahipliği yapan deltada, yasaklar bir bir çiğneniyor. Samsun Haber Ajansı WhatsApp ihbar hattına gönderilen fotoğrafta, bazı kişilerin deltaya araç ile girdikleri ve yetmezmiş gibi yüzlerce kuş türünün arasında bir de semaver yaptıkları görüldü. Fotoğrafı çeken ve deltadaki yasakları çiğneyerek semaver yaptıklarını iddia eden amatör fotoğrafçı, yetkililerden yardım istedi.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , UNESCO, Dünya, Mirası, listesine, girmeye, hazırlanan,
Yorumlar
Haber Yazılımı