Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 11:39
 
Alın size haber!..Fırsatçılıkta son nokta
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da kurulan Tanzim Satış Merkezleri'nden kilo kilo patates soğan alan fırsatçılar, market ve manav gibi işletmelerinde bu ürünleri satışa sunuyor.
Gündem Haberi
Alın size haber!..Fırsatçılıkta son nokta

Samsun'da vatandaşın ucuz sebze meyve tüketmesini desteklemek amacıyla kurulan Tanzim Satış Merkezlerinde, fırsatçılık adeta kol geziyor.

Bir kişinin günde 2 ila 3 kilo arasında sebze ve meyve alma kuralı getirilen Tanzim Satış Merkezlerinde, fırsatçılar türlü türlü hilelere başvurdu. Eşiyle, akraba ve dostuyla sıraya girdikleri belirtilen ve kilolarca patates, soğan alan fırsatçıların, aldıkları ürünleri kendi market ve manavlarında sattıkları iddia edildi. 

Tanzim Satış Merkezlerinden 2-3 TL düşük fiyattan patates soğan alan işletme sahiplerinin, üzerine kar fiyatını da ekleyerek işletmelerinde ürünlerini satışa çıkarttığı öne sürüldü. 

"PATATES SOĞAN YOK"

Tanzim Satış Merkezlerine giderek ucuz alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar, "Genelde patates ve soğan ya az oluyor ya da hiç olmuyor. Mecbur patates ve soğanı gidip marketlerden ya da pazardan almak zorunda kalıyoruz" dediler.

PAZARCILAR ODASI İDDİAYI DOĞRULADI

Öte yandan Samsun Haber Ajansı'na açıklama yapan Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, bu iddiaları doğruladı. Tanzim satışın rezillik boyutunda olduğunun altını çizen Yazıcı, "Böyle bir uygulama yapılması başından beri yanlış. Yani tamamen adaletsizlik. İnsanları da orada mağdur ediyorlar. Bir de son zamanlarda ortaya türlü türlü iddialar atıldı. Bu iddiaların hemen hemen hepsi de doğrudur. Bugün bir lokantacı esnafı 3-5 personelini tanzim satışa göndererek ucuza kilolarca patates soğan alıyor. Hadi bunu anlarız da marketçilerin ve manavcıların aynı yöntemle buralardan patates soğan alıp kendi işletmelerinde satmalarına ne demeli. Tamamen işi fırsata döktüler. Bunların denetimleri yapılmalı" diye konuştu.

SHA- HABER MERKEZİ - ÖZEL

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsunda, kurulan, Tanzim, Satış, Merkezlerinden, kilo,
Yorumlar
Haber Yazılımı