Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 12:18
 
Erdoğan Tok rakiplerine yüklendi!..Bunların işi gücü yalan
Samsun Haber Ajansı - İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın başkan adayı Erdoğan Tok, rakiplerini eleştirerek, halka boş ve yalan vaatlerde bulunduklarını söyledi.
Siyaset Haberi
Erdoğan Tok rakiplerine yüklendi!..Bunların işi gücü yalan

Halka sahte sözlerle umut dağıtarak 3 bin kişiye belediyede işe alma sözlerinin  verilmesinin iş bilmemezlik ve aymazlık olduğunu söyleyen Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Halkın umutlarıyla oynayarak milleti kandırıyorlar. Hesaptan ve idarecilikten bihaber olanların bu durumu bir acziyet vesikasıdır” dedi.

“BELEDİYEYE 3 BİN İŞÇİ ALACAĞIZ VAADİ İLE  KANDIRIYORLAR”

Cumhur İttifakının kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhu ile herkesi kucakladıklarını söyleyen Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Mahalleleri sokak sokak, kapı kapı geziyorum. Her görüşten insanımızla bir araya geliyorum. Çok güzel, olumlu tepkiler ve teveccühler var şahsıma yönelik.  Sahada vatandaşlarımızdan bazı duyumlar alıyorum. Herkese iş sözü verilmiş. Her aileye belediyede sizi işe alacağız denilmiş. Duyduğumuz rakamlar dudak uçuklatıyor. 3 bin kişiye belediyede işe alacağım diye vaatte bulunulmuş. Şu an belediyemizde 1050 işçi, 250 memur toplam 1300 çalışanımız var. İller Bankasından belediyelere personel ücretleri ve yapılacak  tüm hizmetlerle birlikte para gönderiliyor. Biz işçimizin maaşını ve ikramiyesini düzenli öderken aynı zamanda 5 yılda 255 milyonluk yatırımlar  yaptık. İktidar Belediyesi olmanın avantajlarını, girişimci belediyeciliğimizi, tecrübe ve birikimimizi kullanarak hükümetten, bakanlıklardan nice yatırımlar aldık. Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’ni  ilçemize kazandırdık. 6 tane halı sahayı Bakanlıktan destek alarak yaptık. Soruyorum bunu yapabilecekler mi? Yapamazlar. İktidar belediyesi olmanın avantajları  ile oluyor bu işler. Bu işler kolay değil.  İşçi ve memurumuza toplamda her ay 5 buçuk milyon maaş ödüyoruz. 3 bin kişiyi belediyede işe nasıl koyacaksın. Tüm işçileri işten atıp yeni işçi mi alacaksın.? Maaşlarını nasıl ödeyeceksin.? İnsanın aklı havsalası almıyor. 3 bin işçiye iş sözü vermiş nasıl alacak, nereye alacak? Halkın umutlarıyla oynayarak milleti kandırıyorlar. Hesaptan ve idarecilikten bihaber olanların bu durumu bir acziyet vesikasıdır. Bir başka durum daha var. Eski işçiler çalışmaya devam edenleri tehdit ediyormuş hain diyormuş. Bu kafayla bunlar nasıl burayı yönetecek nasıl bir ortam oluşacak. Allah’ın izniyle bizim seçim sorunumuz yok. Kimseyi siyasi düşüncesi ile ayırmıyoruz. Herkesi kucaklıyoruz” diye konuştu.


Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , İlkadım, Belediye, Başkanı, Cumhur, İttifakının, başkan
Yorumlar
Haber Yazılımı