Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 12:47
 
Büyükşehir Belediyesinden trajıkomik savunma
Samsun Haber Ajansı - Deltada semaver keyfi başlığı altında yaptığımız habere, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından trajıkomik savunma geldi.
Gündem Haberi
Büyükşehir Belediyesinden trajıkomik savunma

4 gün önce "Deltada semaver keyfi" başlığı altında yaptığımız habere, Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından trajıkomik savunma geldi.

Yetkililer, hatalarını ört pas edebilmek için, deltada semaver yapanların normal vatandaşlar değil, orada çalışan vatandaşlar olduğunu savundu.

Bafra Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti Alan Başkanı Doç. Dr. Mustafa Güler, Samsun Haber Ajansı'na gönderdiği savunma metninde şu bilgilere yer verdi;

"19.03.2019 tarihinde sitenizde yayınlanan "Kuş Cenneti'nde semaver keyfi" başlıklı haber için sizlere yazıyorum. Ben Doç.Dr. Mustafa Güler. Kızılırmak Deltası Alan Başkanıyım. Haber içeriğinde verilen bilgilerin yanlış olduğunu ve kamuoyunu yanlış yönlendiğini söylemek isterim. Kızılırmak Deltası araç trafiğine kapatıldıktan sonra içeriye hiçbir sivil araç alınmamaktadır. Sadece alanda değişik çalışmalar yürüten görevli araçlar (resmi görev kağıtlarını göstermek şartı ile) ile çevre köylerde mandacılık yapan ve Deltaya mandalarını bırakan köylülere sınırlı giriş izni verilmektedir. Bu husustaki tüm uygulamalar Valilik tarafından alınan karar çerçevesinde devam etmektedir. Haberde yer alan fotoğraftaki araç ise hemen arkasında yer alan iskelenin yapımında çalışan personele aittir. Kızılırmak Deltasında ziyaretçilerin daha konforlu bir ziyaret gerçekleştirmesi ve ziyaret kalitelerini artırmak açısından 2018 yılında 7 milyon TL tutarında bir projeyi başlattık. Bu proje içerisinde yürüyüş yolları, gözlem noktaları, Yörükler ziyaretçi merkezi ve doğa eğitim merkezi gibi birçok kalem yer almaktadır. Burada bahsedilen tüm yapılar doğal yapıya uygun olarak ahşap malzemeden yapılmaktadır. Fotoğrafta gösterilen araç ve ekip bölgede 1 yıldır çalışan ahşap ustalarına aittir. Alanda sabahtan akşama kadar çalışan bu ekiplerin en doğal insani ihtiyaçları olan yemek ve çay ihtiyaçlarını alanda gidermeleri takdir edersiniz ki gayet doğaldır" 

SHA - HABER MERKEZİ

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Deltada, semaver, keyfi, başlığı, altında, yaptığımız,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Büyükşehir Belediyesinden trajıkomik savunma
Yorumlar
Haber Yazılımı