Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 09:00
 
Deltada çalınan leylek yuvalarından ve şüphelilerden hala iz yok
Samsun Haber Ajansı - Bafra ilçesinde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ne dikilen leylek yuvalarının bir gecede çalındığı iddia edildi.
Asayiş Haberi
Deltada çalınan leylek yuvalarından ve şüphelilerden hala iz yok

UNESCO Dünya Mirası listesine girmeye hazırlanan Bafra Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde, yaşanan olayların ardı arkası kesilmiyor.

Samsun’un 19 Mayıs ve Bafra ilçeleri sınırlarında bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ne “Sizin De Bir Leylek Yuvanız Olsun Projesi” kapsamında dikilen 7 direkteki leylek yuvası bir gecede çalınmıştı.

 Leylek yuvalarının yapımında emek harcayan deltadaki doğa fotoğrafçısı, leylek yuvalarının çalınmasıyla llgili sitem etti.

"LEYLEK YUVALARINI ÇALANLAR YAKALANMADI"

Samsun Haber Ajansı'na konuşan ve isminin verilmesini istemeyen doğa fotoğrafçısı "O kadar emek verilerek dikilen leylek yuvaları bir gecede ortadan kayboldu. Bu ne rezillik. Daha deltada bulunan leylek yuvalarına bile sahip çıkamıyoruz. Koskoca direkler birden yok oldu. Ben yaklaşık 2,5 yıl önce Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ne “Sizin De Bir Leylek Yuvanız Olsun Projesini" gündeme getirdim ve Bafra Belediyesinin destekleriyle Doğanca Mahallesi Kuş Cenneti sınırları içerisinde bulunan Leylek Ormanı yakınına 7 direk dikilerek leylek yuvaları yapılmıştı. Yuva yapılan direkler henüz nedeni ve kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce sökülüp götürülmüş. Bu direkleri söken kişiler, ne yazık ki hala bulunamadılar. O kadar zaman geçti ancak ne direkler geldi ne de direkleri çalanlar. Yazık" dedi.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU"

Öte yandan deltadaki leylek yuvalarının çalınmasıyla ilgili Jandarmaya suç duyurusunda bulunulmasına rağmen, direk hırsızları hala yakalanmadı

SHA - HABER MERKEZİ

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Bafra, ilçesinde, bulunan, Kızılırmak, Deltası, Kuş, Ce
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Deltada çalınan leylek yuvalarından ve şüphelilerden hala iz yok
Deltada çalınan leylek yuvalarından ve şüphelilerden hala iz yok
Yorumlar
Haber Yazılımı