Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 13:10
 
Samsun'da kaybolan genç kızı FETÖ'cüler mi kaçırdı?
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da 6 yıl önce ortadan kaybolan genç kızdan hala bir haber alınamadı.
Yaşam Haberi
Samsun'da kaybolan genç kızı FETÖ'cüler mi kaçırdı?

Samsun'da 5 yıl önce "dershaneye gidiyorum" diyerek evden çıkan 16 yaşındaki kız, adeta sırra kadem bastı.

Genç kızın annesi Havva Akgül, kızlarını FETÖ'cülerin kaçırdığını iddia etti.

 Samsun'un Çarşamba ilçesinde yaşayan Ayşegül Akgül, tam 6 sene önce annesine 'Dershaneye gidiyorum' diyerek evden çıktı. O günden sonra ise bir daha eve dönmedi. Kızlarının hayatından endişe duyan aile, durumu jandarmaya bildirerek yardım istedi. Jandarma ekipleri, genç kızı bulmak için yıllarca çalışmalarını sürdürdü ancak, kaybolan kıza ait tek bir ipucuna dahi rastlanmadı.

 Ekipler, ilçede bulunan güvenlik kameralarını tek tek inceleme altına aldı.  Genç kızın kimler tarafından nasıl kaçırıldığı ise hala gün yüzüne çıkmadı.

"KIZIMI AJAN OLARAK KULLANACAKLAR"

Kızlarının kaçırıldığını düşünen anne Havva Akgül, "O kadar araştırmaya rağmen her hangi bir sonuca varılmadı. Kızımın kaçırıldığını düşünüyorum. Hatta son zamanlarda şöyle bir şüphe oluştu bizde. 2007 yılında kızımı Sakarya Dershanesine kayıt ettirmiştik. O zamanlarda bizlere fiyatta yardımcı olacaklarını söylemişlerdi. Biz de kayıt yaptırdık. Kızım kaybolana kadar o dershaneye gitmeye devam etti. 2016 yılının Haziran aylarında köyümüzde yaşayan bir şahıs bize gelerek kızımın hayatta olduğunu söyledi ve zengin olduğunu öne sürdü. Bana kızımın geri geleceğini söyledi. Bana bunları söyleyen kişinin akrabası ise FETÖ'den tutuklandı. Bunların FETÖ'den haberdar oldukları kanaatindeyim. Ben kızımın FETÖ'cü birileri tarafından kaçırıldığına inanıyorum. Ya kendilerinden birileriyle evlendirdiler kızımı ya da ajan olarak kullanacaklar diye düşünüyorum" diye konuştu.

6 yıldır evlat hasretiyle yanıp kavrulan anne Havva Akgül, her gün kızının fotoğraflarını severek gözyaşı döküyor.

SHA- ÖZEL

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsunda, 6, yıl, önce, ortadan, kaybolan, genç, kızdan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da kaybolan genç kızı FETÖ'cüler mi kaçırdı?
Yorumlar
Haber Yazılımı