Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 12:20
 
Samsun'da 'Korsan elektrikçi' alarmı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da korsan taksicilerin ardından, korsan elektrikçiler türedi.
Gündem Haberi
Samsun'da 'Korsan elektrikçi' alarmı

Samsun Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Osman Saka, piyasada korsan taksiciler gibi korsan elektrikçilerin kol gezdiğini söyledi.

Piyasada kaçak yollardan çalışan elektrikçileri “korsan elektrikçiler” olarak adlandıran Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Osman Saka, “Yıllardır kaçak olarak çalışan elektrikçilerle mücadele ediyoruz. Biz devlete vergisini veren ve yasal yollardan çalışan elektrikçiler olarak bu durumdan çok mağduruz. Korsan elektrikçiler, devlete vergisini veren, SGK’sını ödeyen meslektaşlarımızın kanayan yarası oldu. Bu kişiler devletten vergi kaçırarak çalışıyor. Bu da haksız rekabeti beraberinde getiriyor. Bu konuyla ilgili gerekli yerlerle çalışmalarımızı sürdürerek korsan ile mücadele edeceğiz. Kaçak çalışanlara artık nefes aldırmayacağız. Oda olarak onların peşindeyiz” dedi.

"KASAP BİLE ELEKTRİKÇİ"

Piyasada gezen korsan elektrikçilerle ilgili devletten yardım isteyen Saka, "Günümüzde ne yazık ki bir kasap, marketçi ya da başka mesleklerle uğraşan insanlar bile eline bir takım çantası alıp ben elektrikçiyim diyerek piyasada geziyor. Bu işe artık çözüm bulunmalı. Bizler mağdur oluyoruz" diye konuştu.

SHA- ÖZEL

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsunda, korsan, taksicilerin, ardından, korsan, elekt
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da 'Korsan elektrikçi' alarmı
Yorumlar
Haber Yazılımı