Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 17:19
 
Samsun'da kadınlardan Rabia eylemi
Samsun Haber Ajansı - Kendilerine "Kadın Meclisleri" adını veren bir grup kadın, Rabia Naz Vatan için adalet eylemi yaptı.
Gündem Haberi
Samsun'da kadınlardan Rabia eylemi

Geçen yıl 13 Nisan'da Eysesil'de ölü bulunan Rabia Naz Vatan için adalet arayışı sürüyor. 

Giresun Eynesil'de geçen yıl 13 Nisan'da şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz için bugün yurt genelinde, “Gerçek Açığa Çıkarılsın Rabia Naz'a Adalet” eylemi yapıldı. 

Samsun Kadın Meclisleri, eski Konak Sinemasının olduğu alanda toplanarak, Rabia Naz için adalet çağrısı yaptı.

 Grup adına konuşma yapan Duygu Kasar, "Rabia Naz'a ne oldu? Bugün Türkiye'nin dört bir yanında bu soruyu soruyoruz. Rabia'nın şüpheli şekilde hayatını kaybetmesinin üzerinden tam 1 yıl geçti. Rabia'nın intihar ettiğini ileri sürdürler, ölümünün üzerini kapatmaya çalıştılar. Rabia'nın ölümünü aydınlatmak için koskoca 1 yılda ne yapıldı? Rabia'nın ölüm raporları ölümün yüksekten düşme değil, 'Bedensel Travma' olduğunu ispatlıyor. Ancak Rabia Naz'a çarpan aracın dahi kime ait olduğu araştırılmıyor. Kamera kayıtları siliniyor. Tanıkların ifadelerine dahi başvurulmuyor. Biz bugün meydanlarda Rabia Naz'a adalet istiyoruz. Tüm mekanizmalar bu ölümün açığa çıkması için çalışmalıdır. Biz Kadın Meclisleri olarak bu konunun takipçisiyiz" dedi.

SHA - HABER MERKEZİ

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Kendilerine, "Kadın, Meclisleri", adını, veren, bir, gr
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da kadınlardan Rabia eylemi
Samsun'da kadınlardan Rabia eylemi
Yorumlar
Haber Yazılımı