Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 11:21
 
Görevi başında katledilen Aynur Dağdemir 2 günde unutuldu
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da görev yaptığı sırada bir saldırgan tarafından canice katledilen Dr. Aynur Dağdemir, 2 günde unutuldu.
Gündem Haberi
Görevi başında katledilen Aynur Dağdemir 2 günde unutuldu

Görevi başında hunharca öldürülen Samsun’daki özel bir hastanede görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Aynur Dağdemir’i ölümsüzleştirmek ve anmak adına hastane tarafından asılan afişten eser kalmadı.

Samsun'un İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi üzerindeki özel bir hastanede 19 Kasım 2015 tarihinde görevi başındayken sekreterinin eski eşi tarafından hunharca öldürülen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir için hastanenin karşısındaki bir binanın dış cephesine asılan afişten eser kalmadı. Dağdemir’in, afişinin asılı olduğu duvarı gören vatandaşlar, "Aynur hocanın değeri demekki bu kadarmış.." yorumunu yaptı.

KATİLİYLE BİR GÜN ÖNCE GÖZ GÖZE GELDİ

 Olay, 19 Kasım 2015 tarihinde Samsun'un İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi’ndeki bir hastanede meydana geldi. Olayda, eski koca dehşet saçtı. Opr. Dr. Aynur Dağdemir (49),yanında sekreter olarak çalışan Şeyda A.'nın eski eşi Yusuf D. tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Opr. Dr. Dağdemir'in, katiliyle bir gün önce göz göze geldiği ortaya çıktı. Cinayetten kısa bir süre önce Doktor Aynur Dağdemir'in sekreteri Şeyda A.'ya "Dün eski kocanla göz göze geldik" dediği öğrenildi. 

 6 AY YAKLAŞMAMA KARARI VERİLMİŞTİ

Samsun'da şiddetli geçimsizlik yüzünden bir yıl önce eşinden boşanan Şeyda A., tehditler üzerine koruma talebinde bulundu. Samsun Aile Mahkemesi, Yusuf D. hakkında Şeyda A.'ya 6 ay yaklaşmaması yönünde karar verdi. Mahkemenin bu kararına rağmen Yusuf D., konuşmak için eski eşinin çalıştığı Ulugazi Mahallesi'ndeki özel bir hastanenin kadın hastalıkları polikliniğine gitti.

DOKTORU BIÇAKLAYIP, 5. KATTAN ATLADI

 Eski eşini elindeki bıçakla gören Şeyda A., bağırarak, muayene odasına kaçtı ve kapıyı kilitledi. Bu sırada öfkeli adam, karşısına çıkan Opr. Dr. Aynur Aynur Dağdemir'i bıçakladı ve hastanenin 5. katına çıkarak, kendini boşluğa bıraktı. Ağır yaralanan Doktor Demirtaş tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Beton zemine çakılan Yusuf D. ise kaldırıldığı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kaynak: Diye konuştuKaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsunda, görev, yaptığı, sırada, bir, saldırgan, taraf
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Görevi başında katledilen Aynur Dağdemir 2 günde unutuldu
Yorumlar
Haber Yazılımı