Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 20:16
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı lanetledi
Samsun Haber Ajansı - CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıyı lanetledi.
Siyaset Haberi
CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı lanetledi

Samsun Haber - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'nın Çubuk ilçesinde, katıldığı şehit cenazesinde bir grup tarafından linç girişimine uğradı. Saldırıdan Özel Harekat Polisleri'nin zırhlı aracı ile çıkarılan Kılıçdaroğlu, yaptığı ilk açıklamada, "Bu şehide yapılan bir saygısızlıktır" şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Öte yandan Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı, yurdun dört bir yanından tepki aldı. CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu da, kınama mesajı yayınladı.

Liderleri Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınayan Hancıoğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi, emperyalistlerin işgaline boyun eğmeyen vatanseverlerin savaş meydanlarında kurduğu partidir. Partimiz, kurulduğu günden beri, bölücüler, işbirlikçiler ve halkına ihanet edenlerle mücadele ede ede bugünlere gelmiştir. Partimiz, dün olduğu gibi bugün de bu odaklarının hedefindedir. 2016 yılında Artvin’de terör örgütü PKK’nın kurşunlarına hedef olan genel başkanımız, bugün de aynı karanlık merkezin tertiplediği saldırıya maruz kalmıştır. Kurdukları bu tezgahlarla bizleri yıldıracaklarını zanneden zavallılar boşuna heveslenmesinler! Hiçbir saldırı ve provokasyon; bizleri, vatanımız için, milletimizin birliği, bütünlüğü, huzuru ve mutluluğu için, demokrasi için, cumhuriyetimiz için yürüdüğümüz yoldan alı koyamayacak. Ankara’da gerçekleşen olay, bu vatan için canını vermiş kahraman Mehmetçiğimize yapılmış büyük bir saygısızlıktır. O şehidimiz, 82 milyonun şehididir! Bu provokasyonla milletimizi bölmeye kalkışanlara verilecek en güzel cevap ise Şehitler ölmez vatan bölünmezdir. Bu provokasyonu tezgahlayanlar ve ona alet olanlar, insanlıktan ve vatan sevgisinden nasibini almamış küçük bir azınlıktır. Milletimizin sağduyusu ve vicdanı bu kirli planları bozguna uğratacaktır.  Vatanımız uğruna can vermiş kahraman evlatlarımız üzerinden, milletimizi birbirine düşürme planlarını sahnelemeye çalışanlara asla geçit vermeyeceğiz! Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara-Çubuk’ta katıldığı şehit cenazesinde yapılan saldırıyı lanetliyoruz" dedi.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , CHP, Samsun, Milletvekili, Neslihan, Hancıoğlu, CHP, li
Yorumlar
Haber Yazılımı