Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 16:54
 
Tarihi Saathane Meydanı otopark alanına döndü
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un simgesi haline gelen tarihi Saathane Meydanı, resmen otoparka döndü.
Yaşam Haberi
Tarihi Saathane Meydanı otopark alanına döndü

Samsun Haber - Asırlardır şehrin ticaret noktası haline gelen ve ekonominin kalbi olan tarihi Saathane Meydanı, bugünlerde otopark olarak kullanılıyor.

Eski dönem Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz tarafından, tarihin gün yüzüne çıkartılması adına bölgede başlatılan kazı çalışmaları, uzun yıllar boyunca durdurulmuş ve bölgedeki vatandaşlar mahdur edilmişti. Yer altına camekanlı bir açık hava müzesi yapımının düşünüldüğü Saathane Meydanı, ödenek bulunamayınca kaderine terk edildi. Uzun zaman atıl durumda kalan Saathane Meydanı, son günlerde araç sahipleri tarafından otopark olarak kullanılmaya başlandı. 

Samsun'un en önemli tarihi bölgesini resmen gölgeleyen yöneticiler, şimdi ise bölgenin içler acısı durumunu seyretmekten başka birşey yapmıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesinin önünde yer almasına rağmen, Saathane Meydanı adeta bir ucube haline getirildi. 

Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, adeta bölgede araç avına çıktı. Trafik polislerinin de illallah ettiği park sorununa bir çözüm bulunamıyor.

SHA - HABER MERKEZİ

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsunun, simgesi, haline, gelen, tarihi, Saathane, Mey
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tarihi Saathane Meydanı otopark alanına döndü
Yorumlar
Haber Yazılımı