Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 12:01
 
Samsun semalarında kuş uçurtulmayacak!
19 Mayıs Pazar günü, Samsun hava sahasında, insansız hava aracı(drone) ve amatör havacılık (paramotor, yelkenkanat, paraşüt, yamaç paraşütü vb.) faaliyetler kapsamındaki araçların uçurulması yasaklandı.
Asayiş Haberi
Samsun semalarında kuş uçurtulmayacak!

Samsun Haber Ajansı - 19 Mayıs'ın 100. yılı dolayısıyla Samsun'da düzenlenecek etkinlikler kapsamında bir dizi güvenlik önlemleri alındı. Son olarak Samsun Valiliği tarafından açıklanan güvenlik tedbirleri kamuoyu ile paylaşıldı.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde; İlimizde kutlanılacak olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. yıl kutlama etkinliklerine katılacak olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile devlet büyüklerimiz ve siyasi parti genel başkanlarının korunmalarına yönelik tedbirlerin en üst seviyede alınması gerekliliğinden; Kamu düzeni, genel güvenlik ve asayişin sağlanması maksadıyla 19 Mayıs 2019 Pazar günü, Samsun hava sahasında, insansız hava aracı (drone) ve amatör havacılık (paramotor, yelkenkanat, paraşüt, yamaç paraşütü vb.) faaliyetleri kapsamındaki araçların uçurulması yasaklanmıştır. Bu yasaklara uymayan İHA kullanıcıları ve işleticileri hakkında 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu'nun 144’üncü maddesine göre işlem yapılacaktır".

Kaynak: Editör: SHA
Etiketler: 19, Mayıs, Pazar, günü, Samsun, hava, sahasında, insansız, hava, aracı(drone),
Yorumlar
Haber Yazılımı