Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 12:29
 
Türkiye menşeili tavuklar Japonya'ya gidiyor
Samsun Haber Ajansı - Dünyanın bir çok ülkesine ihraç edilen Türkiye menşeili tavuklar, artık Japon pazarlarına da girdi.
Gündem Haberi
Türkiye menşeili tavuklar Japonya'ya gidiyor

Samsun Haber (SHA) - Türkiye'deki modern tesislerde üretilen tavuklar Orta Doğu, Uzak Doğu ve Kafkasları içine alan geniş bir coğrafyaya ihraç edilirken, bu pazara Japonya’da eklendi. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Ekrem Pakdemirli’ nin Tokyo’da açılışını yaptığı Helal Market içerisinde Türkiye menşeili tavukların olması, ülkeye önemli döviz girdisi sağlamaya başladı.

 Samsun Ticaret Borsası ve aynı zamanda da Köy-Tür Yönetim Kurulu Başkanı olan Sinan Çakır, sektörün 2025 yılı ihracat hedefinin 2,6 milyar dolar olduğunu söyledi.

JAPONLAR TÜRK TAVUĞU YİYOR

Köy-Tür ve aynı zamanda da Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı olan Sinan Çakır, “Bugün üretim kalitemizin tescillenmiş olmasından dolayı artık iki yıldır Japonya’ya da tavuk ihraç ediyoruz. Geçen hafta G 20 Tarım Bakanları Zirve Toplantılarına katılmak üzere Japonya’ ya giden Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Ekrem Pakdemirli, Tokyo Büyükelçimiz Hasan Murat Mercan ile birlikte Tokyo Camii’ni ziyaret ederek Cami tesisleri içinde yer alan Helal Marketin açılışını yaptı. Bakanımız market de alışveriş de yapmış. Ziyaret esnasında raflarda yerini alan Türkiye menşeili tavuklarımız dikkatli gözlerden kaçmamıştır” dedi.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Dünyanın, bir, çok, ülkesine, ihraç, edilen, Türkiye, m
Yorumlar
Haber Yazılımı