Haber Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 15:47
 
Samsun Cezaevi üssü olacak!..
Samsun Haber Ajansı - Bir süre önce Sağlık ve Spor kenti olarak anılan Samsun'a yeni bir ünvan daha ekleniyor. Samsun Cezaevi üssü oluyor.
Gündem Haberi
Samsun Cezaevi üssü olacak!..

Samsun Haber (SHA) - Haber Gazetesi'nden Bayram Ok'un haberine göre; Kavak ve Çarşamba ilçelerinde yapımı devam eden S tipi ceza infaz kurumlarının tamamlanmasıyla birlikte Samsun adeta cezaevi üssü haline gelecek.

396 CEZAEVİ MEVCUT

Son verilere göre Türkiye'de 313 kapalı, 75 müstakil, 5 çocuk eğitim evi, 17 kadın ve 7 çocuk olmak üzere toplam 396 ceza infaz kurumu bulunuyor. Samsun'da ise Bafra ve İlkadım ilçelerinde 2 adet, t Tipi Ceza İnfaz Kurulu olmak üzere , Vezirköprü ilçesinde M tipi, Çarşamba ilçesinde ise A tipi kapalı cezaevi bulunuyor. 

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan A tipi kapalı cezaevi kapatıldı. Yeni S tipi Kapalı cezaevi Salıpazarı - Çarşamba sınırları içerisinde yer alıyor. Bununla birlikte  Kavak ilçesinde de S tipi kapalı cezaevi inşa ediliyor. Türkiye genelinde 53 adet yapılacak olan S tipi kapalı cezaevlerinin 2'si, Çarşamba ve Kavak ilçelerinde yer alacak. 

Bilgiler doğrultusunda yetkililere göre Samsun Cezaevi üssü haline gelecek.

Haber Gazetesi 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Bir, süre, önce, Sağlık, Spor, kenti, olarak, anılan, S
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun Cezaevi üssü olacak!..
Yorumlar
Haber Yazılımı