Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 16:18
 
Atakum'da Deveci'yi görenin yüzü gülüyor
Samsun Haber Ajansı - Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun Pazarcılar Odası ve Atakum Belediyesi'nin iş birliğiyle Yenimahalle'de hizmete başlayan pazar yerinden hem esnafın hem de vatandaşın daha iyi koşullarda yararlanacağını ifade ederek, "Esnafı mutlu olmayan bir kentin ayağı topal demektir. Biz bu kentte yaşayan insanların yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Bizim görevimiz bu" dedi
Gündem Haberi
Atakum'da Deveci'yi görenin yüzü gülüyor

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Yenimahalle Alparslan Sokak'ta pazar yeri açılışı gerçekleştirdi. Pazar yerinin açılışına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı Eyüb Güler, Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit, Samsun Zücaciye, Kırtasiye ve Bijutericiler Odası Olcay İnanç, muhtarlar, esnaflar ve vatandaşlar katıldı. Açılış öncesi pazar yeri esnafı ile vatandaşlarla sohbet eden ve esnafına sofrasına misafir olan Başkan Deveci, üretimi her zaman desteklediklerini belirterek esnafa bol kazançlar diledi. 141 pazar esnafının hizmet vereceği alanda, çalışanların ve vatandaşların yararlanacağı sosyal donatı alanları oluşturuldu. Aynı zamanda güvenli terazi uygulamasının olduğu pazar yerinde caddelerin giriş çıkışları ve vatandaşların rahat alışveriş yapabilmelerini sağlamak için de kaldırım düzenlemesinin gerçekleştirildi.

 

 

BİRLİKTE YÖNETİYORUZ

 

Pazarın esnaflara ve bölgede yaşayan yurttaşlara hayırlı olmasını dileyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de, "Esnafı mutlu olmayan bir kentin ayağı topal demektir. Biz bu kentte yaşayan insanların yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Bizim görevimiz bu. Uzun bir süredir pazar yerleri konusunda çalışıyoruz. Samsun'da, özellikle de Atakum'da pazar yerleri konusunda ciddi bir duyarlılık var. Her kesimden insan pazardan alışveriş yapıyor. Bu kültürün olması önemli bir şey. O halde Pazarcılar Odası'nın derli toplu olması gerekiyordu. Çalıştıkları yerlere sosyal donatılar eklememiz, vatandaşların pazardan alışveriş yapmalarını kolaylaştırmamız da gerekiyordu. Bu sadece zabıta gücüyle olmamalı. Sivil toplumla beraber görevimizi yapmalıyız. Hep 'Birlikte yöneteceğiz' diyorduk. Uygulamalarından birisi de bu. Esnaf Odaları Birliği ve Pazarcılar Odası bizim paydaşımız. Buradan pazarcılar kazanacak, devlete vergi mükellefi olacak, kredi almak istediklerinde meslek odaları yanlarında olacak, bir sıkıntıları olduğunda oda ve belediye destek olabilecek" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Atakum'da, Deveci'yi, görenin, yüzü, gülüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı