Haber Detayı
16 Şubat 2020 - Pazar 22:04
 
Atakumlular ayaklandı! Referanduma gidilsin
Samsun Haber Ajansı - Atakum ilçesindeki Yalı Kafe ve Restoran’ın, ‘Millet Kıraathanesi’ne dönüştürülmesine tepki göstermek amacıyla dün halk buluşması gerçekleştirildi. Buluşmada referandum çağrısı yapıldı.
Gündem Haberi
Atakumlular ayaklandı!  Referanduma gidilsin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum İlçe Başkanlığı’nın organizesinde bugün Atakum ilçesi Adnan Menderes Bulvarı’nda faaliyet gösteren mülkiyeti İller Bankası’nda olan Yalı Kafe ve Restoran’ın ‘Millet Kıraathanesi'ne dönüştürülmesini protesto etmek amacıyla halk buluşması gerçekleştirildi. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan imar planı değişikliği kararına tepki göstermek amacıyla saat 14:00’te gerçekleştirilen buluşmaya CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, CHP Atakum ilçe Kadın Kolları Başkanı Emine Kandemir, Atakum Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarıkaş, Atakum Belediyesi Meclis Üyeleri, Atakum Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Topsakal, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

‘YALI KAFE KÜLTÜRÜ SİLİNMEK İSTENİYOR’

 

Grup adına açıklamayı okuyan İlçe Başkanı Özçelik, Yalı Kafe ile ilgili mahkeme sürecinin devam ettiğini vurgulayarak, “Yurttaşlarımızın 25 yıllık alışkanlıkları, Atakum’un sahip olduğu Yalı Kafe kültürü siyasi tasarruflarla bir kalemde silinmeye çalışılmaktadır. Ekonomik darboğazın aşikar olduğu günümüzde, vatandaşların aileleriyle, dostlarıyla uygun fiyatlarla kaliteli hizmet alabilecekleri, çocuklarımızın güvenli biçimde oyun oynayacakları, evlenecek çiftlerimizin de bütçelerini destekleyen uygulamalarıyla hizmet veren bu alan, çok iyi tanıdığımız ve şiddetle karşı çıktığımız AKP’nin klasikleşen 'Ben yaptım oldu’ zihniyetiyle yok edilmek istenmektedir” diye konuştu.

  

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Atakumlular, ayaklandı!, , Referanduma, gidilsin, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı