Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 12:58
 
Bir yıllık emeklerini sergilediler
Samsun Haber Ajansı - Dikbıyık İlkokulu'nda yapılan "eTwinning" projesi kapsamında öğretmenler ve öğrenciler bir yıllık çalışmalarını sergiledi.
Eğitim Haberi
Bir yıllık emeklerini sergilediler

Samsun Haber (SHA) - Dikbıyık İlkokulu öğretmenlerinden Tuğba Başturan, Esra Yılmaz, Handan Kadı ve Meryem Çandır, Okul Müdürü Süleyman Sapancı'nın desteği ile yıl boyunca okullarında uyguladıkları "eTwinning" projelerinin sergilerini okul bahçelerinde yaptılar. Dikbıyık İlkokulu öğretmenleri uyguladıkları "eTwinning" projeleri ile gerek ulusal gerekse uluslararası ortaklıklar kurarak çocukların hem dil hem de külturel etkileşim anlamında gelişimine katkı sağladılar. 2023 Vizyon Belgesi ışığında atölye çalışmalarına sınıflarında ortam oluşturarak adım atmış olan öğretmenler; öğrencilerini ilgileri ve yeteneklerini doğrultusunda yetiştirmeyi ve pedagojik yenilik oluşturmayı amacladiklarini belirttiler. Gerek protokolden gerek velilerden gerekse öğrencilerden olumlu dönütler alınan sergide bütün bir yılın emeği gözler önüne serildi.

Okulda derslere entegre edilerek gerçekleştirilmiş olan projelerin isimleri şu şekilde; I'm playing I'm learning (Tuğba Başturan)
2023 Eğitim Vizyonu Işığında Okullarımızda Tasarım ve Beceri Atölyeleri ( Esra Yılmaz, Tuğba Başturan), Duvarsız Sınıflar (Meryem Çandır), Anadolu'da, Efsaneler ve Türküleri( Esra Yılmaz), Materyalim(Tuğba Başturan), Kitabım Yanımda( Handan Kadı), Unutulan Sanatların İzinde( Esra Yılmaz), Annemle Babamla Birlikte Okuyorum ( Tuğba Başturan), Samsun'dan doğan güneş 100. Yıl (Esra Yilmaz).

Serginin açılışına; Belediye Başkan Vekili Hakan Köse, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb Mustafa Kemal Çelik, Dikbıyık Karakol Komutanı J. K. Başçavuş Ekrem Aydın katıldı.

Kaynak: Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Dikbıyık, İlkokulunda, yapılan, "eTwinning", projesi, k
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bir yıllık emeklerini sergilediler
Bir yıllık emeklerini sergilediler
Bir yıllık emeklerini sergilediler
Yorumlar
Haber Yazılımı