Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 11:10
 
Borç batağına giren İlkadım Belediyesi ATM alanlarını kiraya çıkardı
Samsun Haber Ajansı - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın geçtiğimiz günlerde, belediyenin 264 milyon TL civarında bir borcunun olduğunu açıklamasının ardından, belediye 3 adet ATM alanını 3 yıllığına kiraya çıktı.
Gündem Haberi
Borç batağına giren İlkadım Belediyesi ATM alanlarını kiraya çıkardı

31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Partili Erdoğan Tok’tan görevi devralan İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın geçtiğimiz günlerde, belediyenin 264 milyon TL civarında bir borcunun olduğunu açıklamasının ardından, belediye başkanlığı 3 adet ATM alanını 3 yıllığına kiraya çıktı. 

 

ATM’LER NEREDE, FİYATLARI NE?

 

İlkadım Belediye Başkanlığı’nın kiraya çıktığı ATM’lerden biri Bahçelievler Mahallesi’ndeki Uğur Mumcu Parkı’nda ve diğer ikisi ise Liman Mahallesi’ndeki Gençlik Parkı’nda yer alıyor. Belediyenin kiraya çıktığı Bahçelievler Mahallesi’ndeki Uğur Mumcu Parkın’da yer alan 6 metrekare alana sahip ATM’nin yıllık geçici teminat bedeli 25.000,00TL/Yıllık 2.250,00 TL Liman Mahallesi’ndeki Gençlik Parkı’nda yer alan ayrı ayrı 6 metrekare alana sahip olan 2 ATM’nin ise geçici teminat bedelleri de 25.000,00TL/Yıllık 2.250,00TL.

 

DEMİRTAŞ: BORÇ YİĞİDİN KAMÇISIDIR

 

Başkan Demirtaş, belediyenin borçlarıyla ilgil yaptığı açıklamasında: “İlk işimiz mali yapıyı düzeltmeye çalışmak olacak. Bu yıla ait ödememiz gereken yüklü miktarda bir borç var. Bunların ödenmesi noktasında biraz sıkıntılarımız var. Toplamda 264 milyon TL civarında bir borç stoku var. ‘Borç yiğidin kamçısıdır’ derler. Biz borçtan korkmuyoruz da bir ödeme zorluğunu içerisinde olacağımızı düşünüyorum. Şu anda İller Bankası'ndan gelen paylar, devlet borçları kesintisinden sonra memur maaşlarının ödenmesine ancak yetiyor. Kamu borçları İller Bankası’ndan aldığımız paydan otomatik olarak kesiliyor. Geriye kalan kısım 3. şahıslara olan borçlar ve özel banka borçları olarak oldukça yüksek. Ortalama aylık 10 milyonun üzerinde bir ödemeyle karşı karşıyayız gibi gözüküyor. Bunu çevirmemiz hayli zor. Burada ne yapacağız? 1-2 gayrimenkul satmaya çalışacağız. Vatandaş üzerindeki alacaklar için de duyuru yapıp, bunların dönem dönem tahsil edilmesini sağlayacağız. Bunlar yol haritamızı biraz rahatlatacaktır. 1-2 sene bu sıkıntıyı çekeceğiz gibi gözüküyor” diye konuştu.

Kaynak: diyekonustu.com

 

Kaynak: Editör: SHA
Etiketler: Borç, batağına, giren, İlkadım, Belediyesi, ATM, alanlarını, kiraya, çıkardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı