Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 16:51
 
Çiftlik caddesiyle ilgili 300 kişinin dediği oldu ve kazma vuruldu
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da uzun süredir tartışma konusu olan Çiftlik diğer adıyla İstiklal Caddesi'nin trafiğe açılması için ilk kazma vuruldu.
Gündem Haberi
Çiftlik caddesiyle ilgili 300 kişinin dediği oldu ve kazma vuruldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir önderliğinde, caddenin trafiğe açılması için anket çalışması yapıldı. Tartışmalı ankete göre; bölgede bulunan yaklaşık 500 kişiye caddenin trafiğe açılıp açılmaması soruldu. 

 

 

Anket sonuçlarına göre bölgede bulunan esnaflar caddenin trafiğe açılmasını isterken, İstikal Caddesi'nde ve bölgede oturan vatandaşlar, caddenin trafiğe açılmasını istemedi. 1 Milyon 600 bin nüfusu olan Samsun'da 500 kişiyi kapsayan bir anket yapılması ise tepkilere neden oldu. Anket sonuçlarına göre harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi, milyarlarca para harcanarak trafiğe kapatılan Çiftlik Caddesi'ne ilk kazmayı vurdu. Caddenin zemin taşları tek tek sökülmeye başladı. 

 

Öte yandan Samsun Haber Ajansı'na konuşan vatandaşlar, "300-400 kişinin görüşü alınarak burada işlem yapılıyor. Böyle bir adalet olmaz. Çiftlik caddesi trafiğe açıldığında prestijini kaybedecek ve burada yeniden bir kaos ortamı oluşacak. Ne güzel ailecek hep bilrikte rahat rahat gezebiliyordu insanlar burada. Trafiğe açılınca ele ne geçecek. Esnaflar daha çok iş yapabileceklerini zannediyor. Buranın trafiğe açılması hiçbir esnafın işine yaramaz" dediler. 

 

 

 

Yapılan anket sonucu caddenin trafiğe açılacağını duyuran Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, caddeyle ilgili çalışmaları hızlandırdı. Belediye çalışanları bugün cadde üzerindeki taşları sökmeye başladı.

 Öte yandan vatandaşlar caddenin araç trafiğine açılmasına karşı çıkarken, yaklaşık iki yıl önce caddenin trafiğe kapatılmasını isteyen esnaflar şimdi ise açılmasını istiyor.
 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Çiftlik, caddesiyle, ilgili, 300, kişinin, dediği, oldu, ve, kazma, vuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı