Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 16:15
 
Corona virüsten ölenlerin sayısı 10 bine ulaştı
Çin’in Vuhan kentinde başlayan ve küresel bir tehdit haline gelen Korona virüs vakası 240 bin üzerine çıkarken, ölenlerin sayısı 10 bini aştı Kaynak: Korona virüsten ölenlerin sayısı 10 bini aştı
Gündem Haberi
Corona virüsten ölenlerin sayısı 10 bine ulaştı

Corona Virüsü dünya genelinde 200 binin üzerinde vaka sayısına ulaşırken, 244.523 bin oldu. hayatını kaybedenlerin sayısı toplamda 10.031 olurken, 86 bin kişi de tedavi olarak virüsten kurtuldu.

 

 

DÖRDÜNCÜ ÖLÜM GERÇEKLEŞTİSağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından Kovid-19'a ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Son 24 saatte yapılan 1981 testten 168'i pozitif çıktı. 191 olan hasta sayımız 359'a ulaştı. Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta Kovid-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız."


TÜRKİYE'DE 24 SAATTE NELER YAŞANDI?Fahrettin Koca'nın koronavirüse karşı yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarını TBMM'de milletvekillerine alkışlatması üzerine "sağlık çalışanlarının alkışlanması" yurt genelinde kitlesel etkinliğe dönüştü.

 

Sosyal medya üzerinden geniş kitlelere ulaşan etkinlik kapsamında dün saat 21.00 itibarıyla vatadandaşlar evlerinin pencere ve balkonlarında sağlık çalışanlarını dakikalarca alkışladı. Etkinliğe, siyaset, sanat ve spor dünyasından birçok tanınmış isim de destek verdi. Bakan Koca, Twitter'dan, saat 21.00'de evlerinin pencere ve balkonlarında sağlık çalışanlarını dakikalarca alkışlayan vatandaşlara teşekkür ederek, "Yarın, ertesi gün aynı saatte minnettarlığımızın sesi tekrar duyulsun." çağrısında bulundu.ÖSYM, koronavirüs önlemleri kapsamında 2020 sınav takviminde güncelleme yaptı, 9 sınavın tarihini erteledi.

 

Koronavirüs hakkındaki araştırmaların çok şey öğrettiğini dile getiren Koca, virüsün özellikle solunum yolu üzerinden bulaştığına işaret etti.Koca, temasın, virüse aradığı fırsatı sunduğunu, kalabalık ortamların en riskli ortamlar olduğunu söyledi.Araştırmaların kesin olarak ortaya koyduğu gerçeğin, virüsün farklı yaş grupları üzerindeki etkisi olduğunu belirten Koca, çocuklar ve gençlerin virüsü kolayca kapabildiğini fakat bu grupta hastalık tablosunun nadiren görüldüğünü, ölüme neredeyse rastlanmadığını bildirdi.

 

Geç saatlerde sosyal medya hesabı Twitter'den yeni bir açıklama yapan Koca, "Son 24 saatte yapılan 1.981 testten 168’İ pozitif. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Corona, virüsten, ölenlerin, sayısı, 10, bine, ulaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı