Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 00:14
 
Erdoğan açıkladı! 65 yaş üstü artık sokağa çıkabilecek
Samsun Haber Ajansı - Erdoğan, kabine toplantısı ardından açıklamalar yaparak alınan yeni kararları duyurdu. Yeni kararlara göre 65 yaş üstü her gün, 18 yaş altı da ebeveynleriyle dışarı çıkabilecek.
Gündem Haberi
Erdoğan açıkladı! 65 yaş üstü artık sokağa çıkabilecek

Koronavirüs önlemleri kapsamında uzun süredir video konferans yoluyla yapılan kabine toplantıları, bugün ilk kez yüz yüze gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının ardından alınan kararları açıkladı.

 

65 YAŞ VE 18 YAŞ KARARI

 

Merakla beklenen 65 yaş üstü ve 18 yaş altının sokağa çıkma yasakları kalktı. Erdoğan kararı "65 yaş ve üstü vatandaşlar haftanın her günü saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecekler. 18 yaş altı ile ilgili kısıtlama, küçüklerin ebeveynlerinin refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kalkmıştır." ifadeleriyle duyurdu.

 

LOKANTA VE KAFELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ

 

Salgın döneminin en az kısıtlama, can kaybı ve ve ekonomik sıkıntıyla atlatıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı, "Lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin kapanış saati 22.00'den 24.00'e uzatılmıştır.

 

SİNEMA VE TİYATROLAR 1 TEMMUZ'DA AÇILIYOR

 

Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz'dan itibaren belirlenen kurallara göre faaliyete geçebilecektir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Erdoğan, açıkladı!, 65, yaş, üstü, artık, sokağa, çıkabilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı