Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 20:00
 
İlkadım'ın kiralık çöp araçları hala hizmete devam ediyor
Samsun Haber Ajansı - Erdoğan Tok döneminde özel bir şirketten kiralanan kamyonetler, Samsun'a getirilerek çöp aracı olarak hizmet vermeye başladı.
Gündem Haberi
İlkadım'ın kiralık çöp araçları hala hizmete devam ediyor

Erdoğan Tok'tan görevi devralan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, göreve geldiği ilk tarihten itibaren, yasalara göre de çöp aracı olarak kullanılması uygun olmayan kamyonetleri  bir an önce ortadan kaldıracağını söylemişti. ..

Demirtaş yaptığı açıklamada,  önceki dönem belediye başkanının yaklaşık 1,5 milyon TL'ye özel bir şirketten bu çöp araçlarını kiraladığını ve belediyeye ait çöp araçlarının da satıldığını söylemişti. 

 

Son olarak İlkadım Belediyesi Meclis Toplantısı'nda basın mensuplarıyla bir araya gelen Demirtaş, özellikle belediyenin tasarrufu açısından bu çöp araçlarının kira sözleşmelerinin acilen feshedilerek belediyenin kendi bünyesinde çöp araçları alması gerektiğinin altını çizdi. 

 

Demirtaş,son açıklamasında da, "Belediyenin aylık temizlik araçlarına ödediği para 1.4 Milyon TL. Yeni dönemde biz bu araçlarla çöp toplamak istemiyoruz. Kendi araçlarımızı alarak onlarla çöp toplayacağız. Bu nedenle inşallah 15 Temmuz'dan iitibaren kendi çöp araçlarımızı alarak kendi ekibimizle bu işi sürdüreceğiz" dedi.

Necattin Demirtaş, bu konuyla ilgili de meclise öneri sunarak, meclis üyelerinden tam yetki almıştı. Ancak alınan bu kararın ardından aylar geçmesine rağmen kiralanan çöp araçları İlkadım'da hizmet vermeye devam ediyor. Başkan Demirtaş'ın söz verdiği 15 Temmuz tarihi dolmasına rağmen, kiralık çöp araçlarının sözleşmesi hala feshedilmedi. 

 

Akıllara gelen soru ise, 15 Temmuz'da sona eren temizlik işi ihalesini şimdi kimler nasıl yürütüyor? ya da aynı firma ile başkan Demirtaş yeni bir sözleşme mi imzaladı? 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: İlkadım'ın, kiralık, çöp, araçları, hala, hizmete, devam, ediyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı