Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 12:42
 
İtalya'dan Samsun'a gelen öğrenciler memleketlerine gönderildi
Samsun Haber Ajansı - 14 gün önce İtalya'dan Samsun'a getirilerek buradaki yurtlarda karantina altına alınan 401 öğrenci alkışlarla evlerine uğurlandı.
Gündem Haberi
İtalya'dan Samsun'a gelen öğrenciler memleketlerine gönderildi

14 gün önce İtalya'dan Samsun'a getirilerek buradaki yurtlarda karantina altına alınan 401 öğrenci alkışlarla evlerine uğurlandı. 19 otobüs ve özel araçlarla öğrenciler alkışlarla memleketlerine uğurlanırken, her gün sağlık taramasından geçen öğrencilerde virüs bulgusuna rastlanmadı.

 

 

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Samsun Münevver Ayaşlı Yurdu'nda 14 gün boyunca karantina altında tutulan 401 öğrencinin tahliye işlemi gerçekleşti. Öğrenciler alkışlarla memleketlerine uğurlandı. Afet ve Acil Durum (AFAD) ekipleri tarafından dezenfekte edilen 19 otobüs ve özel araçlara bindirilen öğrencilerde 14 gün boyunca yapılan sağlık taraması sonucunda hiçbir virüs belirtisine rastlanmadı. Öğrenciler için seferber olan Samsun Valiliği, Sağlık İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, AFAD ve Kızılay ekipleri bu süreçte karantina altındaki öğrencilere 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verdi.

 

Öğrenciler ise karantina boyunca her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı, beklediklerinin çok üstünde bir hizmet ile karşıladıklarını, yurtlarda bulunan personellerden ayrıldıkları için üzüntü duydukların ve herkese teşekkür ettiklerini belirttiler.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: İtalya'dan, Samsun'a, gelen, öğrenciler, memleketlerine, gönderildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı