Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 14:42
 
İyi Partili Satar'dan 10 Kasım mesajı
İyi Parti Samsun İlkadım İlçe Başkanı Av. Burcu Işıtan Satar, 10 Kasım mesajı yayımladı.
Siyaset Haberi
İyi Partili Satar'dan 10 Kasım mesajı

Satar, yayınladığı mesajda şu notlara yer verdi;

Bir ülke düşünün üzerinde kara kara bulutlar dolaşıyor, her bir yanı işgal edilmiş, millet harap ve bitap düşmüş, çeşitli cemaatlere, gruplara, tarikatlara, zümrelere bölünmüş, ayrıştırılmış, hatta halkının belirli kesimi yönetimden umudunu kesmiş kurtuluşu Amerikan, Alman yada Fransızların mandasına girmekte görmekte iken, 1881 yılında Selanik’te Zübeyde hanım ve Ali Rıza beyin evladı olarak dünyaya gelen, belirli eğitimlerin sonucunda asker olan bir lider çıkıp hiçbir manda ve himaye kabul edilemez “Ya İstiklal Ya Ölüm” hedef tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti diyerek halka kurtuluşun reçetesini yazmıştır. Bugün bu güzelim ülkemizde hala özgürce nefes alıp verebiliyorsak işte O lidere yani, bugün aramızdan ayrılışının ölümünün 80. hüzün ve yas yılını andığımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’tür.

            Her insan mutlaka ölümü tadacaktır bunda şüphe yoktur, inancımız da budur ancak bazı insanlar eserleri ile ebediyen yaşarlar bedenleri ölse bile fikirleri hiçbir zaman ölmez ve insanlığa hizmet etmeye yol göstermeye devam eder tıpkı Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün bize vasiyet olarak bıraktığı ilke ve inkılâpları gibi, bugün ülkemizin geldiği noktada işte bu ilke ve inkılâpların ne kadar büyük bir miras olduğuna bir kez daha şahit oluyoruz.

            Beni anlamak demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir, diyordun ya evet biz senin yüzünü göremedik ancak fikirlerine inanıyor ve hissediyoruz, bize bıraktığın Cumhuriyete ve inkılâplarına sımsıkı sarıldık.

Göstermiş olduğun muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak hedefimizden bir santim şaşmadık şaşmayacağız, bizler “Medeniyet Yolunun Taşlarını Ancak Cesurlar Döşer” sloganımız cesur yürekler olarak yola çıktık ve emanetin olan Cumhuriyet ve demokrasiyi daha da ileriye götürmeye söz verdik.

Ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar engel olmaya çalışırlarsa çalışsınlar, tüm engellere, sindirmelere, korkutmalara ve baskılara rağmen artık güneş balçıkla sıvanmıyor, mızrak çuvala sığmıyor, talan edilen hukuk düzenini,liyakatsiz insanların işgal ettiği koltukları tekrar işin ehline, hak edenlere ve gerçek sahiplerine teslim etmeye ant içen Cesur Yüreklilerin İYİ PARTİSİ var İYİ insanlar var.

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen kurucu ve ebedi liderimiz ey büyük ATATÜRK; açtığın yolda, kurduğun ülküde, gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize ant içeriz.

Kaynak: Editör: SHA
Etiketler: İyi, Parti, Samsun, İlkadım, İlçe, Başkanı, Av, Burcu, Işıtan, Satar, 10, Kasım,
Yorumlar
Haber Yazılımı