Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 22:28
 
İzmir'den Samsun'a taşınmak zorunda kaldı ancak...
Samsun Haber Ajansı - İzmir'den ailesiyle birlikte Samsun'a taşınan genç kadın, evinin ihtiyaçlarını karşılayamadığı için kartona yazdığı not ile sokaklarda çorap satmaya başladı.
Yaşam Haberi
İzmir'den Samsun'a taşınmak zorunda kaldı ancak...

İlkadım ilçesi Kale Mahallesi Gazi Caddesi üzerinde akşam saatlerinde çorap satmaya başlayan genç kadın, Samsun Haber Ajansı objektiflerine yansıdı. 

 

İzmir'den ailesiyle birlikte Samsun'a taşındığı öğrenilen genç kadın, her akşam üzerinde not yazılı karton parçasıyla birlikte sokağa çıkarak çorap satıyor. Genç kadının kartona, "Evimin ihtiyaçları var. Çorap alır mısınız?" yazması nedeniyle, ilk gören onun konuşamadığını düşündü. Ancak çorap aldıkları sırada teşekkür etmesinin ardından gerçekler de ortaya çıktı. 

 

Samsun Haber Ajansı'na konuşan ve ismini vermek istemeyen genç kadın, "İzmir'den ailemle birlikte Samsun'a yeni taşındık. Ailem işsiz. Benim de bir işim yok. Evimizin eksikleri ve bir çok ihtiyacı var. Bu nedenle hepimiz birşeyler yapmak zorundaydık. Ben de çorap satmaya karar verdim. İlk satmaya başladığımda çorap alan yoktu. Ben de insanlara ihtiyacım var lütfen alır mısınız demeye çok utandım. Durumumu anlatamadım. O nedenle kartona bu yazıyı yazdım. Beni ilk gören dilsiz diye düşünüyor. Ama ben onlara çorap aldıklarında teşekkür ediyorum. Şaşırıyorlar" dedi

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: İzmir'den, Samsun'a, taşınmak, zorunda, kaldı, ancak...,
Yorumlar
Haber Yazılımı