Haber Detayı
10 Kasım 2018 - Cumartesi 15:58
 
Osman Genç’ten gövde gösterisi
Samsun Büyükşehir Belediyesi için kolları sıvayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun’u Anadolu’nun başkenti yapacağını söyledi.
Siyaset Haberi
Osman Genç’ten gövde gösterisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda hazırladığı kitabın tanıtımını yapan Başkan Genç, Samsun ile ilgili hazırladığı projeleri kamuoyu ile paylaştı.

 Samsun’u kalkındırmak ve geliştirmek adına iddialı projelerini ortaya koyan Başkan Genç, en önemli hedef olarak Samsun’u Anadolu’nun başkenti yapmak istediklerini belirtti. Salonun tıklım tıklım dolu olması da Başkan Gencin gövde gösterisi yaptığını gözler önüne serdi.

Samsunlulara en iyi şehri kazandırmak adına çalışmalarını sürdüreceklerini dile getiren Genç, “Şehirler gelişirse ülkeler gelişir. Şehirlerin yarıştığı bir dünya da biz de Samsun’u hak ettiği konuma getirmek için görev başında olacağız. Onun için diyoruz ki, artık şehirlerin yarıştığı bir dünya da ideolojik belediyecilik çöpe atılmış ve alt yapı belediyeciliği miyadını doldurmuştur. Artık 3’ncü bin yılının geleceğini şekillendirmek ve orada doğan her çocuğun her insanın en iyi şekilde yaşam hakkını temin etmek istiyorsak vizyon belediyeciliğini geliştirmek zorundayız. O nedenle biz vizyon belediyecilik anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“BU ŞEHRİ ALZHEİMER HASTALIĞINDAN KURTARACAĞIZ”

 Samsun için projelerini masaya yatıran Osman Genç, “En önemli hedeflerimizin arasında yer alan bir Asl-ı Samsun projemiz var. Samsun’un kadim bir geçmişi vardır. Geçmişi olmayan şehirlerin geleceği yoktur. Geçmişte bu şehir Anadolu’ya başkentlik yapmıştır. Yine biz bu şehir 3’ncü bin yılında tekrar Anadolu’nun başkenti yapabiliriz. Samsun’un hafızasını oluşturan yer, Bedestandan başlayıp Liman’a kadar devam eden bölgedir. Biz burada yapacağımız projeyi Asl-ı Samsun olarak adlandırdık. Şehrimizin hafızasını ortaya çıkararak bu alanı aslına uygun olarak yeniden aslına uygun şekilde inşa ve ihya edeceğiz. Bu şehri artık Alzheimer hastalığından kurtaracağız” diye konuştu.

“SAMSUN PRESTİJ KAZANACAK”

Samsun’u duyarlı bir şehir haline getireceklerini dile getiren Genç, “Biz duyarlı bir şehir istiyoruz. Evimizdeki salon ne ise şehrimizin de meydanı odur. Biz misafirlerimizi evimizin en güzel yerlerinde ağırlarız. Dolayısıyla şehrin salonu da meydanlarımızdır. Biz 3’ncü bin yılından yeni bir kent merkezi inşası düşünüyoruz. Bu yeni kent merkezi ile birlikte şehrimiz ayrı bir prestij kazanacak. Artık Samsun modern bir şehir haline gelecek ve turizmden de hak ettiği değeri alacak. Samsun adeta yeni bir kimlik kazanacak” şeklinde konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesi, için, kolları, sıvayan, Canik, Belediye, Başkanı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Osman Genç’ten gövde gösterisi
Yorumlar
Haber Yazılımı