Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 18:34
 
PARKTEK firmasının müthiş algı operasyonu
Samsun Haber Ajansı - 2011 yılında dönemin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın girişimiyle başlatılan Parkomat uygulamasının yasallığı hala tartışılırken, şirketin vatandaşlar üzerinde bir algı operasyonu başlattığı iddiası ortaya atıldı.
Gündem Haberi
PARKTEK firmasının müthiş algı operasyonu

 500 bin TL'lik yatırımla Samsun'da uygulamaya başlatılan Parkomat uygulaması, 31 Mart yerel seçimlerinden önce, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na vekaleten getirilen Zihni Şahin döneminde, şehir merkezindeki bazı bölgelerden kaldırıldı. Seçim öncesi, İlkadım ilçesinde bulunan Abdulhakhamit Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Fuar Caddesi ve İstikal Caddesi üzerindeki parkomatlar sökülerek, bu bölgede uygulamaya son verildi. 

 

Zihni Şahin tarafından yapılan açıklamada, parkomat uygulamasının amacı yüksek kar olmamalı ve halkımıza zarar vermemelidir denilerek, bu bölgelerdeki parkomat uygulamasına son verilmişti. Vatandaşlar da Zihni Şahin'in parkomatı kaldırmasını destekleyerek takdirle karşılamıştı. 

 

 

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Parkomat uygulamasına yapılan zammın ardından, vatandaşlar tepkilerini gerek sosyal medya üzerinden gerekse bazı medya kuruluşları aracılığı ile duyurmuşlardı. Bunun üzerine PARKET firması tarafından akılalmaz bir girişim başladı. 

 

HALK PARKOMATI İSTİYOR DEDİLER

 

PARKTEK firması tarafından Samsun'da faaliyet gösteren görsel ve yazılı medya kuruluşlarına mail gönderilerek "Halk parkomatı geri istiyor" adı altında haber servis ettirildi. Gönderilen maillerde firma, "Daha önce ücretli otopark olarak kullanılan caddeler , Cumhuriyet caddesi, Fuar caddesi ,Abdulhakhamit caddesi ve İstiklal caddesinin ara sokakları için  parkomat  cihazı  istediler, sözleşme  gereği maliyeti 500 bin tl;yi bulan yatırım yaptırdılar. Sonra Zihni şahin tarafından seçimler dolayısıyla bu caddeler kapatıldı. Fakat esnaf tarafından bu caddelerin tekrar açılması yönünde büyük şehir belediyesine  talep geldi. Bu dilekçeleri sizlere gönderiyorum. Bu dilekçeler esnafın ve vatandaşın Büyükşehir belediyesine tekrar açılması yönünde verilen  talep dilekçeleri  ektedir" ifadelerine yer verdi. 

 

 

DİLEKÇELERİ FİRMA MI HAZIRLADI?

 

Öte yandan vatandaşların Parkomatı geri istiyoruz şeklinde dilekçe yazarak Samsun Büyükşehir Belediyesine teslim ettiğini belirten firma, bu dilekçeleri de basına servis etti. Ancak vatandaşların ağzından yazıldığı iddia edilen dilekçelerin aynı tarihli olması ve tüm dilekçelerin aynı olması gözlerden kaçmadı. Bu ayrıntı, belgelerin 3. bir kişi tarafından hazırlanarak belediyeye teslim edildiği izlenimi uyandırdı. 

 

Akıllarda merak uyandıran soru ise şudur; 2 liralık zamma bile tahammülü olmayan halk, gerek işyerlerinin gerekse kapılarının önünü ticarethaneye dönüştüren bu uygulamanın tekrar kurulmasını neden istesin? 

 

FOTOĞRAFLARI BİLE FİRMA ÇEKTİ

 

Gözlerden kaçmayan bir diğer ayrıntı ise, basına servis edilen fotoğrafların PARKTEK araçlarıyla dolaşan bir şirket elemanı tarafından çekilmesi. Firmaya ait araç ile birlikte bir firma elemanı parkomatın kaldırıldığı bölgeleri dolaşarak bu bölgeleri fotoğraflayıp basına servis ettiler. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: PARKTEK, firmasının, müthiş, algı, operasyonu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı