Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 19:00
 
Sabiha öğretmen hayatını köy okulundaki öğrencilere adadı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Başalan Cumhuriyet İlkokulu'nda görev yapan 35 Yaşındaki Sabiha Aydın, "Yarınlara Umut Ol" projesi ile, kendisini adeta köy okulundaki öğrencilerin eğitimi için adadı.
Eğitim Haberi
Sabiha öğretmen hayatını köy okulundaki öğrencilere adadı

Kadınların gücünü bir kez daha gözler önüne seren Sabiha Aydın, tek başına başlattığı proje ile, minik öğrencilerin en sağlıklı ortamda en iyi şekilde eğitim alabilmesi için, canla başla mücadele veriyor.

 

Proje kapsamında bir çok çalışmaya imza atan Sabiha öğretmen, ilk olarak görev yaptığı Canik Başalan Cumhuriyet İlkokulu'nu değiştirmekle işe başladı. Ardından ise kolları sıvayıp, çeşitli etkinlikler ile miniklerin umudu ve gülen yüzü oldu. 

 

Köy okulunda öğrencilerin temiz su tüketmesi için proje başlatan Sabiha öğretmen, Su pınarı projesiyle öğrencileri okulda tertemiz içme suyuna kavuşturdu. Ardından ise giyim sektöründeki bir firma ile anlaşarak okuldaki tüm öğrencilere yeni kıyafetler alınmasını sağladı. 

 

 

Sabiha öğretmenin çalışmaları bununla da sınırlı kalmadı. Yarınlara Umut Ol projesini çevresine duyuran Sabiha öğretmen destek yağmuruna tutuldu. Bazı sivil toplum kuruluşları tarafından okula kıyafet, kitap ve oyuncak gönderildi. Samsun'daki bazı işletmeler de devreye girerek, köy okulundaki öğrencilere kırtasiye malzemeleri ve okul formaları gönderdi. Her yeni gün öğrencilerin mutluluğu için uğraşan Sabiha öğretmen, öğrencilerine okumayı sevdirmek ve alışkanlık haline getirmek için sınıfında öğrencileri için bir okuma köşesi oluşturdu. 

 

 

Sabiha öğretmen ayrıca, öğrencilerin beden eğitimi ve oyun derslerini daha kaliteli ve etkili gerçekleştirmeleri için okula bahçe santrancı getirilmesini sağladı.

 

 

Çeşitli etkinlikler ile öğrencilerine bir anne şevkatiyle muamele yapan Sabiha öğretmen, okulunda düzenlediği müzik programlarıyla da öğrencileri amatör sanatçılarla buluşturuyor. 

 

 

Okulda hijyen eğitiminin yapılmasını da sağlayan Sabiha öğretmen, okuldaki tüm öğrencilerin sağlığıyla da yakından ilgileniyor. Okula gelen göz doktoru tarafından tüm öğrenciler muayene edilerek sağlık sorunu bulunan öğrenciler tedavi ediliyor. 

 

 

Sabiha öğretmen, Hababam Sınıfı serisinin Mahmut Hocası olan Münir Özkul'un "Tüccar değil, Eğitimciyim" sözünün yaşayan örneği olarak köy okulunda görevine devam ediyor. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Sabiha, öğretmen, hayatını, köy, okulundaki, öğrencilere, adadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı