Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 18:04
 
Samsun’da hangi belediyeler kediyi ölüme terk etti?
Samsun'da vicdansızlığın böylesi. İlçe belediyeleri kediyi göz göre göre ölüme terk etti.
Gündem Haberi
Samsun’da hangi belediyeler kediyi ölüme terk etti?

Samsun’da evinin odunluğunda can çekişirken bulduğu kedinin ölümünü seyreden 21 yaşındaki Ahmet Emin Saran adlı genç, yetkililere isyan etti. Saran, “Belediye ekipleri, ‘Şu anda sıra var. Bekleyin. Sırayla topluyoruz’ diyerek kediyi kurtarmaya gelmedi. Kediyi hayatta tutmak için tam 3 saat mücadele verdim” dedi. Karadeniz Bölgesi Yaşam Hakkı Derneği Başkanı Hümeyra Ulubay da, yaşanan olayı kınadı.

 Samsun’un İlkadım İlçesi Reşadiye Mahallesi Oğuz Sokak’ta meydana gelen olayda Ahmet Emin Saran adlı genç evinin odunluğunda sabah saatlerinde can çekişir halde kedi bulduğunu söyledi. Saran, kediyi kurtarmak için elinden geleni yaptığını, ilçe belediyesinin ilgili birimlerini ve Doğa Koruma ve Milli Parlak Müdürlüğü’ne kadar birçok yeri aradığını ancak kendisine yardımcı olunmadığını iddia etti.

‘ŞU ANDA SIRA VAR. BEKLEYİN!’

Ahmet Emin Saran, “Kediyi sabah 09:00 sularında odunluğumuzda buldum. Yerde yatıyor can çekişiyordu. Hemen bir kutuya koydum. Süt vereye çalıştım. Karnını doyurmaya çalıştım. Kedinin annesi de yanındaydı. Vakit geçirmeden hemen ilçe belediyesinin zabıta ekiplerini ve hayvan toplama ve veterinerlik hizmetleri birimi aradım. Bana ilgileneceklerini söylediler. Adresi verdim. Aradan vakit geçti ve bir daha aradım. Bana; ‘Şu anda sıra var. Bekleyin. Sırayla topluyoruz’ diyerek beklemem gerektiğini söylediler. Kedi neden alamıyor, baygın halde can çekişiyordu. Aracım da olmadığından herhangi bir veterinere götüremedim. Elimden hiç birşey gelmedi. Sonra bir tanıdığımız aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi’nin yöneticilerinden birine bize yardım etmesi için ricada bulunduk. Kediyi hemen Samsun Büyükşehir Belediyesi Bakıma Muhtaç Hayvan Barınağı’na götürdük. Orada veteriner hekim hemen kediyi bizden aldı ve muayeneye getirirken kedi, kucağında can verdi” diye konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsunda, vicdansızlığın, böylesi, İlçe, belediyeleri, kediyi, göz, göre, göre,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun’da hangi belediyeler kediyi ölüme terk etti?
Yorumlar
Haber Yazılımı