Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 15:23
 
Samsun 1 yılda cayır cayır yandı
Samsun Haber Ajansı - Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, 1 yılda toplam 6 bin vakaya müdahale etti.
Asayiş Haberi
Samsun 1 yılda cayır cayır yandı

Samsun İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, Samsun Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, 2019 yılında itfaiye ekiplerinin hangi olaylara müdahale ettiğini sayılarla açıkladı.


2019 yılında İtfaiye ekiplerinin toplamda 6 bin vakaya müdahale ettiğinin altını çizen Zengin, "İtfaiye Daire Başkanlığı olarak 2019 yılında, 17 istasyonumuzla birlikte toplamda  6 bin 19 adet olaya müdahale ettik. Bunun 2026 adeti yangın olayıdır. Genel olarak yangınlara baktığımızda, 164 tanesi iş yeri, 498 adeti konut yangını, bunun ardından 215 araç yangını diğer geri kalanları ise ot, çöp, anız ve orman yangınlarıdır. Yangınların çıkış sebeplerine baktığımızda bu konut ve iş yeri yangınlarının baca ve elektrikten kaynaklı yangınlar olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte Samsun'da çok kurtarma vakası oluyor. İtfaiye olarak bir çok kurtarma olayına imza attık. Genelde uçuruma düşen ve ağaçta kalan hayvanların sayısı yüksek oluyor. Samsun'da en çok hayvan kurtarma operasyonlarına gidiyoruz. 2165 adet kurtarma olayına giderek ekiplerimiz müdahale etti" dedi.

 

Trafik kazaları ile ilgili de açıklama yapan Zengin, "Bazen fırtınalı günlerde ağaç devrilmeleri ve çatı uçmaları da oluyor. Bunlara da tedbir amaçlı gidiyoruz. Bunun yanısıra 35 adet trafik kazasına müdahale ettik. Bu kazalarda 435 vatandaşımızın yaralı olduğu kayıtlara geçmiş. Yaralı olan vatandaşlarımıza da itfaiye ekiplerimizce müdahale edilmiş, bir çok vatandaş sıkıştığı araçtan çıkarılmıştır" diye konuştu.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, 1, yılda, cayır, cayır, yandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı