Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 12:20
 
Samsun'da 19 Mayıs tarihte ilk kez böyle kutlandı
Samsun Haber Ajansı - 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Samsun'da sabah saatlerinde başladı. Ancak tüm dünyanın mücadele ettiği korona virüs salgını nedeniyle tarihte ilk kez kutlamalar bu denli buruk gerçekleştirildi.
- Haberi
Samsun'da 19 Mayıs tarihte ilk kez böyle kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Samsun'da sabah saatlerinde başladı. Ancak tüm dünyanın mücadele ettiği korona virüs salgını nedeniyle tarihte ilk kez kutlamalar bu denli buruk gerçekleştirildi.

 

 

Tören ilk olarak Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunma törenine CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve bazı sivil toplum üyeleri katıldı.

 

Çelenk sunumunun ardından CHP'li vekiller Atatürk Anıtı'na karanfil bıraktı. Çelenk sunma töreninin ardından konuşan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "Bugün burada Samsun Büyükşehir Belediye Başkanını ve Samsun Valisini de görmek isterdik ancak ne yazıkki gelmediler. Sosyal mesafe kuralına uyarak çelenk koyabilirdik hep birlikte. Ancak 18 yıldır bahanelerin arkasına gizleniyorlar" dedi. 

 

 

 

Tören daha sonra Tütün İskelesinde devam etti. Mustafa Kemal Atatürk´ün milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun´a çıkışını temsilen Türk bayrağı askerler tarafından karaya çıkarılarak deniz subayı tarafından öpülüp gençlere teslim edildi.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, 19, Mayıs, tarihte, ilk, kez, böyle, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı