Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 13:27
 
Samsun'da Iraklılar MA plakalar ile okul servisine başladı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da Iraklıların misafir araç plakalı araçları ile, 'Korsan taşımacılığa' başladıkları ortaya çıktı.
Gündem Haberi
Samsun'da Iraklılar MA plakalar ile okul servisine başladı

Şahin Binici (SAMSUN) - Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye yerleşen mülteciler, kaçak yollardan her iş koluna el attı. Daha önceleri korsan taksiciliğe kadar bir çok meslek dalında boy gösteren mülteciler, bu kez de kaçak yollardan okul taşımacılığı işine başladı. İddiaya göre Iraklıların misafir araç (MA) plakalı araçları ile okul servis taşımacılığı yaptığı öne sürüldü. 

 

Samsun Haber Ajansı'na konuşan Samsun Servisçileri Odası Başkanı Hüseyin Binay, Iraklıların kendi mesleklerine göz diktiğini belirterek, özellikle Atakum ilçesinde korsan okul taşımacılığı yapıldığına dikkat çekti. Samsun'da yıllardır korsanla mücadele ettiklerini dile getiren Binay, "Biz kendi vatandaşlarımızla uğraşıyorduk. Bazı kendini bilmezler korsan taşımacılık yaparak bizim mesleğimizi baltalamaya çalışıyordu. Şimdi ise bir de Iraklılar çıktı başımıza. Biz daha onlarla uğraşamazken bir de Iraklılar ile uğraşıyoruz. Adamlar resmen ülkeyi ele geçirdi. MA plakalar ile Samsun'da taşımacılık yaparak yollarda cirit atıyorlar. Özellikle Atakum ilçesinde okulların içine kadar giriyorlar. Kimse de bunlara dur demiyor. Biz bunları trafiğe şikayet ediyoruz hatta geçen hafta Cumhuriyet Meydanı'nda taşımacılık yapan Iraklılara ait 4 aracı bağlattık ancak, ertesi gün baktık ki tekrar trafikteler" dedi.

 

"ÜYELERİMİ ZOR TUTUYORUM"

 

Samsun ilinde odaya kayıtlı toplam 985 plakalı servis olduğunu belirten Binay, "Artık ben üyelerimi zor tutuyorum. Bu iş patlama noktasına geldi. Biz şikayet ediyoruz ancak devlet yardım etmeyince iş kabakuvvete kalıyor. Ne yapalım biz artık? Bu işin derhal çözülmesini istiyoruz." diye konuştu

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, Iraklılar, MA, plakalar, ile, okul, servisine, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı