Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 11:54
 
Samsun'da aracınızla dolaşmadan önce bu haberi mutlaka okuyun
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da gönüllü olarak görev yapan yüzlerce Fahri Trafik Müfettişi, kural ihlali yapan sürücülerin dedektif gibi izini sürüyor.
Yaşam Haberi
Samsun'da aracınızla dolaşmadan önce bu haberi mutlaka okuyun

Özellikle hatalı park yapan araçlara taviz vermeyen müfettişler, Emniyet Müdürlüğü'ne ait özel mobil program sayesinde, anında cezai işlem uygulayabiliyor.

  İlk olarak hatalı sürücülerin tespitini yapan müfettişler, daha sonra cep telefonu ile aracın fotoğrafını çekip, ihlal ettiği kuralla birlikte notunu alıyor. Sonrasında ise kahvesini yudumlarken basit bir yöntemle çektiği fotoğrafları ceza tutanağına çeviriyor.

 

Samsun Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Şahin BİNİCİ ile birlikte trafiğe çıkan, Türkiye Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Samsun İl Temsilcisi Sedat Kır, uygulamalı olarak müfettişlerin trafikte harcadığı mesaiyi gösterdi.

 Gazeteci Şahin BİNİCİ ile sadece 5 dakikalık bir gezintiye çıkan Sedat Kır, 5 dakika içerisinde tespit ettiği hatalı park yapan araçlara, toplamda 750 TL para cezası kesti.

 

 

Cezai işlem uyguladıktan sonra açıklama yapan Kır, "Trafik maalesef kural ihlali yapan sürücülerle dolu. Trafiğe çıkıp akşama kadar kural ihlali yapan sürücüleri takip etsek günde en az 10 bin TL para cezası keseriz. Uygulamalı olarak bugün sizlere de gösterdik. 'Araç parkı durumunda araçlarınız çekilir' tabelasına rağmen, vatandaşlar özellikle bu tabelaların altına park etmiş araçlarını. Aşırı şekilde kural ihlalleri yapılmış. Çift sıra park eden araçları bile görüyoruz sürekli. Bunlara tolerans tanımıyoruz. Biz Fahri Trafik Müfettişleri olarak, kural ihlali yapan sürücüleri tespit edip ceza kesiyoruz. Böyle bir yetkimiz var. Bu cezaları şimdi Emniyete ait mobil uygulama sayesinde direkt olarak tutanağa çevirebiliyoruz. Samsun'da da yaklaşık 350 tane Fahri Trafik Müfettişi mevcut. Sürücülerimiz trafiğe çıkarken mutlaka dikkatli olmalıdır. En önemlisi can güvenliğidir. Trafikte kimse kimsenin can güvenliğini tehlikeye düşürecek bir hareket yapmamalıdır. Işık ve levhalar gibi bir çok trafik kuralına kesinlikle uyulması gerekmektedir" dedi. 

 

Haberin videosu alttadır;

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, aracınızla, dolaşmadan, önce, bu, haberi, mutlaka, okuyun, , ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı