Haber Detayı
24 Mayıs 2020 - Pazar 13:38
 
Samsun'da bayramın ilk günü anneler evlatlarına koştu
Samsun Haber Ajansı - Ramazan Bayramı'nın ilk gününde özel izinli olan şehit yakınları, şehitlikleri ziyaret etti.
Gündem Haberi
Samsun'da bayramın ilk günü anneler evlatlarına koştu

4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması, bayramın ilk gününde şehit yakınları için geçerli olmadı. Özel olarak izin verilen şehit aileleri, bugün vatan uğruna can veren evlatlarını, kardeşlerini, eşlerini ve yakınlarını kabirleri başında ziyaret etti. 

 

 

 

 Samsun Asri Mezarlığına giden şehit aileleri, kabir başında dualar okuyup gözyaşı döktü. Evlatlarının acısını ilk günkü gibi kalplerinde yaşadıklarını dile getiren şehit anneleri, oğullarının mezar taşlarını sevip kabirlerinde bulunan bayrakları öptü. 

 

Eli öpülesi şehit anneleri, evlatlarının kabirleri başında gözyaşı dökerek, "Vatan sağolsun oğlum" dedi. Şehitliğe gelen şehit annesi 85 yaşındaki Bedriye Hamlı, mezar taşına da yazdırdığı, "Annesinin mavi gözlü paşası" diyerek oğlunun mezar taşını sevdi. 

 

 

Oğlunu çok özlediğini dile getiren Bedriye Hamlı, "Tam 25 senedir oğlum diye buraya gelip onu mezarını seviyorum. Bu soğuk mezar taşını seviyorum. Oğlumu çok özlüyorum. O benim için bambaşkaydı. Evimizde yer sofrası kurardık birlikte. Ben tabak koysam o çatal kaşık koyardı masaya. Bana anne ben ölürsem sen yaşayamazsın derdi. Yaşıyorum şimdi, ama gelin de bana sorun bir" dedi. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, bayramın, ilk, günü, anneler, evlatlarına, koştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı