Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 16:51
 
Samsun'da çaresiz annenin yardım çığlığı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da yaşayan 45 yaşındaki Nejla Gürel, 4 yıldır ayağında çıkan hastalıkla mücadele ediyor.
Yaşam Haberi
Samsun'da çaresiz annenin yardım çığlığı

Samsun'un İlkadım ilçesi Çatalarmut Mahallesi'nde oturan ve  4 yıl boyunca ayağının tedavisi için çalmadık kapı, gitmedik doktor bırakmayan Nejla Gürel, yıllardır sokağa çıkamıyor. 

 

 

Ayağına kemik enfeksiyonu tanısı konan ve her geçen gün ayağında oyuk şeklinde yara meydana gelen Gürel, Samsun Valisi ve şehrin önde gelenlerinden yardım bekliyor.

 

 

Maddi sıkıntılardan dolayı özel hastaneye giderek tedavi olamadığını belirten Nejla Gürel, "Devlet hastanelerine gittim ama buna yapacak birşey yok dediler. Ben de özel hastaneye gittim tedavi masrafı 2 bin lira tuttu. Sürekli gitmem gerekiyor ancak maddi durumum yok. Yardıma ihtiyacım var. Eşim aylardır işsiz gezdi. Ben bir kaç kere özel hastaneye gittim ve buharlı tedavi uygulandı. Tekrar gitmem gerekiyordu ancak maddi gücüm kalmadığı için gidip tekrar ayağıma baktıramadım. Her gün sürekli kendi imkanlarımla pansuman yapmaya çalışıyorum. Sürekli ayağımda akıntı oluyor ve gazlı bezle temizlemem gerekiyor. Bunlara bile artık imkan yetmiyor. Eğer tedavi olamazsam ayağımı kaybedebilirim. Ben Başta Samsun Valisi olmak üzere tüm şehrin önde gelenlerinden yardım bekliyorum. Ne olur bana yardım etsinler" dedi.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, çaresiz, annenin, yardım, çığlığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı